http Γ΄ Εθνική: Νίκη για τον Αετό, ισοπαλία για την Πέρνη και δύο ήττες!!!
Sunday, 22 September 2019 15:54

Γ΄ Εθνική: Νίκη για τον Αετό, ισοπαλία για την Πέρνη και δύο ήττες!!!

Ο Αετός Οφρυνίου ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις του στον 1ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής, με 2-1 επί της Ένωσης Αλεξανδρούπολης, με ολική όμως ανατροπή στο σκορ.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 15ο λεπτό με τον Ευθυμιάδη (0-1). Ο Αποστολίδης στο 35ο λεπτό ισοφάρισε σε 1-1 και έτσι έληξε το ημίχρονο. Στο 56 ο Δουμάνης έκανε την ολική ανατροπή στο σκορ για το τελικό 2-1.

Ισόπαλο με 1-1 έληξε το παιχνίδι στο Δημοτικό Στάδιο Χρυσούπολης μεταξύ του Κεραυνού Πέρνης και του Άρη Αβάτου. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 50ο λεπτό με τον Γκέκα (0-1) και στο 72 ο Κωνσταντάρας ισοφάρισε σε 1-1.

Ο Νέστος προηγήθηκε στην Δράμα, στο 7ο λεπτό της συνάντησης με το νεοφώτιστο Πανδραμαϊκό, με γκολ του Χαριτίδη (0-1) όμως η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 14ο λεπτό με τον Μπερούκα. Στο 79 ο Μπελμάνι έκανε την ολική ανατροπή για το 2-1 και στο 82 ο Μπερούκας διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Η Δόξα Θεολόγου δεν τα κατάφερε στην πρώτη της μάχη στην Γ΄ Εθνική, καθώς ηττήθηκε με 0-2 από τον έμπειρο Ορφέα Puma Ξάνθης, με 0-2, με δύο γκολ σε καίρια σημεία της αναμέτρησης. Πιο συγκεκριμένα, στο 2ο μόλις λεπτό ο Κουκουρίγκος έκανε το 0-1 στο γήπεδο του Λιμένα και στο 90+ ο Μαυρόπουλος σκόραρε για το τελικό 0-2.