http ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ: Πέταξε στην επόμενη φάση ο Αετός Οφρυνίου
Sunday, 01 September 2019 15:56

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ: Πέταξε στην επόμενη φάση ο Αετός Οφρυνίου

Ο Αετός Οφρυνίου υποδέχθηκε, το απόγευμα της Κυριακής 1/9 στο δημοτικό στάδιο Ελευθερούπολης, τον Θερμαϊκό Θέρμης και πήρε τη νίκη πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας με το… χορταστικό 4-2.

Στο 11ο λεπτό ο Αποστολίδης έκανε το 1-0 για τους τυπικά γηπεδούχος. Στο 32 με εύστοχο πέναλτι ο Δουμάνης έκανε το 2-0 όμως στο 39 ο Μαυρομάτης απάντησε για το 2-1 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο 55 ο Δουμάνης σκόραρε για το 3-1 και στο 79 ο Αποστολίδης για το 4-1. Στο 84 ο Κράββαρης μείωσε σε 4-2 και ο Θερμαϊκός είχε και δοκάρι λίγο πριν την λήξη του αγώνα.

Στην 3η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας ο Αετός Οφρυνίου θα βρει μπροστά του έναν σύλλογο της Football League, σε μονό εντός έδρας παιχνίδι και στόχο  να προχωρήσει ακόμη περισσότερο.

Read 1677 times Last modified on Sunday, 01 September 2019 15:59