http ΝΕΣΤΟΣ: Λευκή ισοπαλία στην Τρίγλια
Sunday, 05 May 2019 17:05

ΝΕΣΤΟΣ: Λευκή ισοπαλία στην Τρίγλια

Published in ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Ο Νέστος Χρυσούπολης κατάφερε να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα, 0-0, στην Τρίγλια στην κόντρα με την τοπική ομάδα στην 1η αγωνιστική των μπαράζ ανόδου στην Football League. Όλα πλέον θα κριθούν στον επαναληπτικό αγώνα που είναι προγραμματισμένος για την ερχόμενη Κυριακή 12/5 στο δημοτικό στάδιο Χρυσούπολης.

Σε ένα παιχνίδι με ελάχιστες ευκαιρίες, οι δυο ομάδες κόλλησαν στον «μηδέν». Κορυφαία στιγμή για την ομάδα του Κυριάκου Κετσιεμενίδη, το πλασέ του Νικλητσιώτη στο 74’ σε τετ-α-τετ με τον Παλαβράκη το οποίο κατέληξε άουτ.

Ο Ν. Μελισσόπουλος στο 38ο λεπτό επίσης είχε καλή ευκαιρία. Ο Αθανασίου είχε μια καλή απόκρουση σε σουτ του Ευθυμιάδη. Θα σημειώσουμε πως οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο στο 90ο λεπτό λόγω αποβολής του Σουάνη για  διαμαρτυρίες.

Η βροχή δυσκόλεψε την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών και των δύο ομάδων.

Οι συνθέσεις

Π.Ο Τρίγλιας (Γεωργιάδης): Παλαβράκης, Ζώτος, Λιόνης, Μπέσσας (Σγουρής 83’), Μιλκούδης, Καρατζάογλου, Ευθυμιάδης, Σαρβανίδης, Σουάνης, Πάλλας (Κεχαγιάς 75’), Σταυρόπουλος

Νέστος Χρυσούπολης (Κετσιεμενίδης): Αθανασίου, Μαϊδανός (Τζελέπης 90’+), Αρετάς, Χούσινετς, Μελισσόπουλος Ν. (Belic 58’), Ευθυμιάδης, Γκουτσίδης (Τσαμπέγια 88’), Ορφανίδης, Μκρτσιάν, Νικλητσιώτης (Παπαδόπουλος 85’), Μελισσόπουλος Αλ.