http ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΚ: Πέταξε για τον τελικό και ο Αετός
Wednesday, 27 March 2019 15:02

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΚ: Πέταξε για τον τελικό και ο Αετός

Ο Αετός πέρασε με 0-2 από το Χαλκερό και τον δεύτερο ημιτελικό του Βύρωνα Καβάλας και πανηγυρίζει για την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου ΕΠΣ Καβάλας, όπου θα έχει αντίπαλο την Αναγέννηση Λιμεναρίων.

Νωρίς-νωρίς, στο 6ο λεπτό, σέντρα του Δουμάνη, προσπάθεια του Ελέζη και ο Πεφάνης στην προσπάθεια του να διώξει πέτυχε αυτογκόλ, 0-1. Στο 27 σουτ του Άγγου δεν βρήκε στόχο. Στο 31 σέντρα του Κάπατζη, μονοκόμματο σουτ του Μουδούρογλου για το 0-2. Ο Αετός είχε υπεροχή και στην επανάληψη όμως το σκορ δεν άλλαξε.  Θα θυμίσουμε ότι στον πρώτο ημιτελικό ο Αετός είχε κερδίσει τον Βύρωνα στο Οφρύνιο με 3-1.

Για την ιστορία, ο Αετός κατέκτησε τον τίτλο του Κυπελλούχου ΕΠΣ Καβάλας την σεζόν 2013-2014 με 2-1 επί του Ναζιανζού Ν. Καρβάλης. Συμμετείχε επίσης στον τελικό της αγωνιστικής περιόδου 2016-2017 στον οποίο ηττήθηκε στα πέναλτι από τον Κεραυνό Πέρνης (0-0κ.α, 0-0παρ., 5-4πεν.).