http Η Αναγέννηση Λιμεναρίων στα ημιτελικά του Κυπέλλου ΕΠΣ Καβάλας
Wednesday, 13 February 2019 14:42

Η Αναγέννηση Λιμεναρίων στα ημιτελικά του Κυπέλλου ΕΠΣ Καβάλας

Η Αναγέννηση Λιμεναρίων υποδέχθηκε, το απόγευμα της Τετάρτης 13/2, τον Ορφέα Ελευθερούπολης για προημιτελικά του Κυπέλλου ΕΠΣ Καβάλας και προκρίθηκε με σκορ 2-0.

Η Αναγέννηση μπήκε δυνατά στο ματς και προηγήθηκε στο 15ο λεπτό με τον Δούμπλατζη (1-0). Στο 26, από μπαλιά του Αγγελίδη, ο Λορέντζος σκόραρε για το 2-0. Στο 44 οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του νεαρού Γ. Κοντογεωργίου και οι γηπεδούχοι έπαιξαν στην επανάληψη με παίκτη λιγότερο. Ο Ορφέας πίεσε στην επανάληψη αλλά και η ομάδα του Τάσου Τσαπανίδη δεν κλείστηκε πίσω και έγινε επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις. Στις καθυστερήσεις του αγώνα, έμεινε και ο Ορφέας με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Σολακίδη.

Η ομάδα της Θάσου θα έχει απέναντι της, με φόντο τον μεγάλο τελικό, τον Βρασίδα Ν. Περάμου σε διπλούς ημιτελικούς.

**Η αποστολή του Ορφέα Ελευθερούπολης αλλά και μέλη της Αναγέννησης που έπρεπε να ταξιδέψουν προς την στεριά έμειναν στο νησί, λόγω απαγορευτικού.