http ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΚ: Ο Βύρωνας πήρε το πρώτο εισιτήριο για τα ημιτελικά
Wednesday, 30 January 2019 14:47

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΚ: Ο Βύρωνας πήρε το πρώτο εισιτήριο για τα ημιτελικά

Published in ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Ο Βύρωνας Καβάλας κέρδισε με 2-1 το Νέστο Χρυσούπολης στο Χαλκερό και πήρε το εισιτήριο για τα ημιτελικά του Κυπέλλου ΕΠΣ Καβάλας.

Το παιχνίδι έγινε σε βαρύ αγωνιστικό χώρο, είχε ρυθμό και αν ο καιρός βοηθούσε θα κέντριζε το ενδιαφέρον πολλών περισσότερων φιλάθλων. Στο 20ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Καρίπογλου-η μπάλα κόντραρε και σε αμυντικό-έγινε το 1-0. Στο 49 ο Παρουτσής ισοφάρισε σε 1-1. Στο 86 ο Άγγος διαμόρφωσε το τελικό 2-1. Οι γηπεδούχοι είχαν και ένα διαγώνιο σουτ του Τσίλογλου στο πρώτο μέρος. Στην επανάληψη, ευκαιρίες για τον Βύρωνα έχασαν ο Παντελίδης σε κενή εστία και ο Τσίλογλου. Ο Νέστος, που παρατάχθηκε με αρκετές αλλαγές αφού οι βασικοί του ήταν επιβαρημένοι από τα συνεχόμενα παιχνίδια στο πρωτάθλημα, είχε δύο φάσεις από εκτελέσεις φάουλ που έπιασε ο Μπάφας.