http ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΚ: Συνεχίζουν στα προημιτελικά Κεραυνός Πέρνης και Λιμενάρια
Wednesday, 16 January 2019 14:42

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΚ: Συνεχίζουν στα προημιτελικά Κεραυνός Πέρνης και Λιμενάρια

Ο Κεραυνός Πέρνης και η Αναγέννηση Λιμεναρίων κέρδισαν την ΑΕΚ Καβάλας και τον Θεαγένη αντίστοιχα και συνεχίζουν στα προημιτελικά του Κυπέλλου ΕΠΣ Καβάλας. Αναλυτικά:

Θεαγένης-Αναγέννηση Λιμεναρίων: 1-3

Η Αναγέννηση Λιμεναρίων πέρασε νικηφόρα από το Λιμένα και την κόντρα με τον Θεαγένη για την Γ΄ φάση του Κυπέλλου ΕΠΣ Καβάλας και πήρε το εισιτήριο για τα προημιτελικά με 1-3. Στο 2ο μόλις λεπτό ο Σιδηράς έκανε το 0-1 και στο 24 ο Χ. Λορέντζος σκόραρε για το 0-2. Στο 44 ο Σέντα μείωσε σε 1-2 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Οι γηπεδούχοι είχαν δύο χαμένα τετ-α-τετ με τον Ηλιάδη στην επανάληψη και στο 89 ο Αγγελίδης διαμόρφωσε το τελικό 1-3. Ντεμπούτο με την ανδρική ομάδα του Θεαγένη έκαναν ο 14χρονος Γιάννης Μωραΐτης και ο 15χρονος τερματοφύλακας Σταύρος Ελευθεριάδης. Στην φάση των «8» η ομάδα του Τάσο Τσαπανίδη θα υποδεχθεί τον Ορφέα Ελευθερούπολης.

ΑΕΚ-Κεραυνός Πέρνης: 0-3

Ο Κεραυνός Πέρνης πέρασε με 0-3 από το Κωτσάλου και την ΑΕΚ Καβάλας και στα προημιτελικά του Κυπέλλου θα δώσει ντέρμπι με τον Αετό στο γήπεδο του  Οφρυνίου. Στο 22ο λεπτό σουτ του Μπαντάνη, λάθος εκτίμηση και του Χαδόλια, για το 0-1. Στο 41 ο Χατζηκυριάκου έκανε το 0-2 και στο 80 ο Κωστόπουλος με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 0-3. Η ΑΕΚ είχε και αυτή τις δικές τις ευκαιρίες στο ματς όμως ο Ψαρράς κράτησε το μηδέν για την εστία του Κεραυνού.

ΘΕΑΓΕΝΗΣ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ  ΛΙΜΕΝΑΡΙΩΝ  1-3

ΑΕΚ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ    0-3