http Β΄ ΕΠΣΚ (2ος όμιλος): Εξάρα για την Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας
Wednesday, 18 September 2019 17:57

Β΄ ΕΠΣΚ (2ος όμιλος): Εξάρα για την Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας

Published in Β’ ΕΠΣΚ

Η Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας υποδέχθηκε, το απόγευμα της Τετάρτης 18/9, τον Αίαντα Παναγίας στο εξ αναβολής παιχνίδι της πρεμιέρας του 2ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας και πήρε ευρεία νίκη με 6-1.

Στο 10ο λεπτό της συνάντησης μπαλιά του Τσιπουρόπουλου και ο Καραγιάννης με ωραίο σουτ έκανε το 1-0. Στο 18 λάθος εκτίμηση του τερματοφύλακα της Ένωσης, κλέψιμο του Καλπακίδη για το 1-1. Στο 27 ωραία ενέργεια του Τσιπουρόπουλου για τον  Ρούγα που έκανε το 2-1. Στο 30, μετά από μπαλιά του Αβραμίδη, ωραίο γύρισμα και σουτ του Τσιπουρόπουλου για το 3-1. Στο 35 χέρι στην περιοχή από αμυντικό της Παναγίας που είχε πέσει στην περιοχή και πέναλτι. Στην εκτέλεση πήγε ο Κεχαγιάς για το 4-1. Στο 50 ο Ρούγας σκόραρε για το 5-1 και στο 57 ωραίος συνδυασμός και ο Τσιπουρόπουλος έκανε το 6-1 που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ. Οι γηπεδούχοι είχαν και ένα δοκάρι στο 63ο λεπτό.

Θα σημειώσουμε πως η αποστολή της Παναγίας αποτελούνταν από 12 μόλις άτομα, λόγω ημέρας τέλεσης του αγώνα.