http Β΄ ΕΠΣΚ (3ος όμιλος): «Διπλά» για Ορφάνι, Παλαιοχώρι, Φωλιά και Ελευθερές
Sunday, 09 December 2018 17:10

Β΄ ΕΠΣΚ (3ος όμιλος): «Διπλά» για Ορφάνι, Παλαιοχώρι, Φωλιά και Ελευθερές

Ο ΜΑ Ορφανίου συνέχισε την πορεία του στην κορυφή με 0-6 επί της ΑΕ Πιερέων 2004. Στην 9η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας η Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας κατέκτησε το «διπλό» με 0-7 επί του ΑΣ Παγγαίο. Εκτός έδρας νίκες για τον Κεραυνό Ελευθερών και τον Αστέρα  Φωλιάς, εντός έδρας τρίποντο για τον ΑΟ Ελαιοχωρίου. Αναλυτικά:

ΑΕ Πιερέων 2004-ΜΑ Ορφανίου: 0-6

Σε ρυθμό ρελαντί ο ΜΑ Ορφανίου πέρασε από το Μελισσοκομείο και την κόντρα με την ΑΕ Πιερέων 2004 με 0-6 στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας. Το ημίχρονο έληξε με 0-3. Χατ-τρικ πέτυχε ο Κόντρα και από ένα γκολ οι Κονσολίδης, Παλληκαράς και Κλεβ. Μαλουτά.

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-Αστέρας Φωλιάς:  0-1

Πολύτιμο «διπλό» για τον Αστέρα Φωλιάς, με 0-1 επί του ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα στο «Δ. Παρίδης» για την 9η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας. Οι δύο ομάδες έπαιξαν συντηρητικά οι γηπεδούχοι είχαν τρία χαμένα τετ α τετ με τον Κρομμύδα όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να βρουν δίκτυα στο 80 με απευθείας εκτέλεση φάουλ του σπεσιαλίστα Αλ. Μπαμπατζάνη.

ΑΟ Ελαιοχωρίου-ΑΟ Κάριανης:  3-1

Ο ΑΟ Ελαιοχωρίου ήταν καλύτερος του ΑΟ Κάριανης στο μεταξύ τους παιχνίδι για την 9η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας και πήρε το τρίποντο με 3-1. Στο ξεκίνημα του αγώνα, ο Άντι έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους και ισοφάρισε στο 10ο λεπτό ο Ότσος σε 1-1. Στο 17 ο Άντι έδωσε εκ νέου προβάδισμα στον ΑΟΕ, για το 2-1 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Οι φιλοξενούμενοι ανέβηκαν να πιέσουν όμως αντ΄ αυτού στο 65 ο Θεοδοσιάδης διαμόρφωσε το τελικό 3-1. Στο 89ο λεπτό ο ΑΟ Κάριανης έμεινε με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Αραδούλη με απευθείας κόκκινη κάρτα.

ΑΣ Παγγαίο-Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας:  0-7

Η Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας πέρασε με 0-7 από τους Αντιφιλίππους και την κόντρα με τον ΑΣ Παγγαίο για την 9η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας. Το ημίχρονο έληξε με 0-4. Χατ-τρικ πέτυχε ο Ρούγας, δύο ακόμη τέρματα ο Μαστανιάδης και από ένα ο Τουμπαρίδης και ο νεαρός Μαλαδάκης.

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Κεραυνός Ελευθερών:  1-3

Ο Κεραυνός Ελευθερών είχε την υπεροχή και πήρε το «διπλό» με 1-3 στο Ακροβούνι στην κόντρα της 9ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας με τον τοπικό Ατρόμητο. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 4ο λεπτό με τον Ζαρίμη όμως η συνέχεια ανήκε στον Κεραυνό. Στο 25 ο Γ. Κωνσταντάρα ισοφάρισε σε 1-1. Στο 33 ο Κλωναρίδης έκανε το 1-2 και στο 43 ο Αγγελίδης σκόραρε για το 1-3. Από ένα δοκάρι είχαν ο Τραγαντζόπουλος και ο Ζ. Κωνσταντάρας. Στο β΄ ημίχρονο χάθηκαν ευκαιρίες εκατέρωθεν, οι γηπεδούχοι ζήτησαν χέρι σε ένα διώξιμο του Η. Παπαντωνίου, όμως το σκορ δεν άλλαξε.