http Α2 ΜΠΑΣΚΕΤ: Ροζ φύλλα για ΓΣΕ και ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ
Wednesday, 20 April 2022 17:12

Α2 ΜΠΑΣΚΕΤ: Ροζ φύλλα για ΓΣΕ και ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ

Δύο στα δύο για τις ομάδες της Καβάλας στην 28η αγωνιστική της Α2 Εθνικής.

Ο ΓΣ Ελευθερούπολης υποδέχθηκε τον Πανερυθραικό και πήρε τη νίκη με 80-65. Κράτησε έτσι το αήττητο της έδρας του στην φετινή σεζόν. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι στο πρώτο ημίχρονο όμως στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πήραν διαφορά ασφαλείας για τη τελική νίκη.

Η ΕΚ Καβάλας αγωνίστηκε στο "Αλεξάνδρα Δήμογλου" με το Αγρίνιο και πήρε το ροζ φύλλο με 75-58. Οι γηπεδούχοι πήραν μικρό προβάδισμα από την αρχή του αγώνα και στην επανάληψη άνοιξε... την ψαλίδα για το τελικό σκορ.