http Πάνθηρες Καβάλας: Φινάλε με νίκη επί της Ασπίδας Ξάνθης
Sunday, 10 April 2022 14:21

Πάνθηρες Καβάλας: Φινάλε με νίκη επί της Ασπίδας Ξάνθης

Οι Πάνθηρες Καβάλας υποδέχθηκαν στο κλειστό γυμναστήριο «Αλεξάνδρα Δήμογλου» για την 22η και τελευταία αγωνιστική του 4ου ομίλου της Α2 γυναικών την Ασπίδα Ξάνθης και κατέκτησε το ροζ φύλλο αγώνα με 64-47. Ολοκλήρωσαν με τον ιδανικότερο τρόπο την πρώτη τους παρουσία στα σαλόνια της Α2.

Η ομάδα του Β. Καρατσομπάνη πήρε προβάδισμα με 20-9 στο πρώτο δεκάλεπτο και όλα έδειχναν μια εύκολη νίκη. Το ημίχρονο έληξε με τους Πάνθηρες στους +8π. όμως στο 3ο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενες ροκάνισαν την διαφορά και έτσι αυτό έληξε με 45-41. Στο 4ο δεκάλεπτο τα κορίτσια της Καβάλας πήραν… μπρος και έφτασαν στο τελικό 64-47.

**Διαιτητές: Φίλιος-Αναστασιάδης Γ.

**Δεκάλεπτα: 20-9, 33-25, 45-41, 64-47

Πάνθηρες Καβάλας (Καρατσομπάνης-Δασκαλάρας): Μουταφίδου 3, Παναγιωτίδου 2, Σπανίδου 2, Γαϊτάνη 18(3), Κελεμένη 13(1), Φραγκάκη, Δημητρακούδη 5(1), Συροπούλου, Κεσεσίδου 3, Γιαχολάρι 11(3), Αργυρού 7(1), Τασελαρίδου.

Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Καραλίδου Σ. 6(1), Μπουτσούκη 10(2), Χάμον 4, Μπαϊρακτάρ, Μαμαλίγκατζη 19(3), Συμεωνίδου 2, Καραλίδου Β., Καρακώστα 6, Θεοδωρίδου, Χαλκίδου.