http ΟΚΑΚ: Ασημένιο μετάλλιο για την Παναγιωτοπούλου στον Πανελλήνιο Ημιμαραθώνιο
Sunday, 20 March 2022 10:23

ΟΚΑΚ: Ασημένιο μετάλλιο για την Παναγιωτοπούλου στον Πανελλήνιο Ημιμαραθώνιο

Published in Στίβος

Στην 2η θέση τερμάτισε η Ισμήνη Παναγιωτοπούλου του ΟΚΑ Καβάλας, κατακτώντας το αργυρό μετάλλιο, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ημιμαραθώνιο δρόμου με 1ωρα 20' 09". Προπονητής της είναι ο Αντώνης Στόϊκος.

Πρώτη στο πρωτάθλημα (πρώτη και στον διεθνή ημιμαραθώνιο) τερμάτισε η Κατερίνα Ασημακοπούλου (ΑΟ Μυκόνου) με χρόνο 1.19.42. Στέφθηκε για τρίτη φορά πανελληνιονίκης στο αγώνισμα του Ημιμαραθωνίου τα τελευταία τρία χρόνια!!!

Τρίτη ήταν η Ειρήνη-Ρία Μιχαλά (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας) με 1.22.57.

Τις απονομές έκαναν η υπεύθυνη εταιρικής επικοινωνίας της Ergo, Μαρκέλλα Τσουρογιάννη, ο Γενικός Γραμματέας του ΣΕΓΑΣ, Γιώργος Γιατρουδάκης και διευθύνων σύμβουλος της Speedex Παναγιώτης Τορνάρος.

Θα σημειώσουμε πως το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ημιμαραθωνίου έγινε παράλληλα με τον 10ο διεθνή Ημιμαραθώνιο της Αθήνας, που ήταν αφιερωμένος από πέρυσι στην μνήμη του σπουδαίου Έλληνα συνθέτη Μίκη Θεοδωράκη. Ο Αλεξάντρου Κορνέσκι από τη Ρουμανία - που σημείωσε ρεκόρ διαδρομής με 1.07.26 - και η Κατερίνα Ασημακοπούλου ήταν οι νικητές στον διεθνή αγώνα.

Read 234 times Last modified on Monday, 21 March 2022 09:15