http ΝΟΘΑΚ: 25 χρυσά, 16 αργυρά και 13 χάλκινα μετάλλια για το προαγωνιστικό τμήμα στους Θερινούς αγώνες!
Sunday, 26 June 2022 16:00

ΝΟΘΑΚ: 25 χρυσά, 16 αργυρά και 13 χάλκινα μετάλλια για το προαγωνιστικό τμήμα στους Θερινούς αγώνες!

Written by 

Με τον πιο όμορφο τρόπο έκλεισε η φετινή χρονιά για την προαγωνιστική ομάδα της Ισιγόνης και του Βενιαμίν! Οι 26 αθλητές του ΝΟΘΑ Καβάλας, ηλικίας 9 έως 12 ετών, στο διήμερο 24-25 Ιουνίου συμμετείχαν στους Θερινούς αγώνες προαγωνιστικών κατηγοριών που έγιναν στο Δημοτικό κολυμβητήριο Αλεξανδρούπολης.

Μετά από 2 δύσκολα χρόνια που τα παιδιά έμειναν μακριά από αυτό που αγαπάνε να κάνουν, να κολυμπάνε, η φετινή χρονιά έκλεισε ολοκληρωμένα, γεμίζοντας τους χαμόγελα και αισιοδοξία για το μέλλον! Πραγματοποίησαν ατομικά ρεκόρ, αγωνίστηκαν και έδειξαν τον καλύτερο τους εαυτό, πάντα υπό το άγρυπνο βλέμμα των προπονητών τους!

Γύρισαν πίσω γεμάτοι εμπειρίες, χαμόγελα, φιλίες που δυνάμωσαν μέσα από το μοίρασμα κοινών αναμνήσεων και στόχων. Εμείς θέλουμε να συγχαρούμε όλα τα παιδιά ένα προς ένα για την παρουσία του στους αγώνες και τον αγώνα που δίνει.

Τα παιδιά ηλικίας 12 ετών θα συνεχίσουν από τον Σεπτέμβριο στο αγωνιστικό τμήμα της ομάδας και τους ευχόμαστε να θέτουν και να κυνηγάνε πάντα τους δικούς τους προσωπικούς στόχους!

Το Δ.Σ. του ΝΟΘΑΚ θέλει να ευχαριστήσει τους γονείς που είναι δίπλα στην ομάδα και διατηρούν πάντα μια διακριτική στάση, βοηθώντας έτσι τα ίδια τα παιδιά τους να αναπτύξουν δεξιότητες που θα τους είναι χρήσιμες για όλη τους τη ζωή!

Τέλος, φυσικά συγχαρητήρια αξίζουν στους δυο προπονητές της ομάδας, την Ισιγόνη Βαλσαμίδου και τον Βενιαμίν Πετρίδη που είναι μόνιμα διαθέσιμοι δίπλα στα παιδιά και φροντίζουν για την παραμικρή λεπτομέρεια! Εύχεται σε όλα τα παιδιά και τους γονείς ένα όμορφο και ξεκούραστο καλοκαίρι!

Οι κολυμβητές και οι κολυμβήτριες που συμμετείχαν είναι οι εξής:

Αγόρια 12 ετών

ΝΤΟΥΑΝΟΓΛΟΥ ΑΡΓΥΡΙΟΣ (1ος στα 100μ. και στα 200μ πρόσθιο, 2ος στα 50μ. πρόσθιο)

ΣΤΕΡΝΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (3ος στα 200μ. και στα 400μ. ελεύθερο, 2ος στα 800 ελεύθερο)

ΦΟΥΝΤΟΥΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ (3ος στα 50μ. πρόσθιο και στα 100μ. πρόσθιο)

Κορίτσια 12 ετών

ΑΛΛΑ ΤΕΙΣΙΝΤΑ (1η στα 800μ. ελεύθερο, 2η στα 200 και στα 400μ. ελεύθερο)

ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΔΑΦΝΗ (2η στα 50μ. , στα 100μ. πρόσθιο και στα 200μ. πρόσθιο)

ΚΟΛΤΣΙΔΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (1η στα 50μ., στα 100μ. και στα 200μ. ύπτιο)

ΚΟΥΜΟΥΛΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (2η στα 50μ. ύπτιο, 3η στα 100μ. ύπτιο)

ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ

ΣΕΜΕΡΤΖΙΔΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ (1η στα 100μ. πεταλούδα, 3η στα 50μ. και στα 100μ. ελεύθερο)

ΣΙΚΑΔΑ ΜΑΡΙΑ (1η στα 50μ. πεταλούδα)

Αγόρια 11 ετών

ΚΑΣΙΜΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (1ος στα 50μ., στα 100μ. και στα 200μ. ύπτιο)

ΚΟΥΜΟΥΛΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (3ος στα 100μ. πρόσθιο)

ΛΕΒΕΤΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

ΛΙΤΣΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ (1ος στα 400μ. ελεύθερο)

Κορίτσια 11 ετών

ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΙΩΑΝΝΑ (1η στα 50μ. ελεύθερο, στα 100μ. και στα 200μ. ύπτιο)

ΦΙΛΙΠΠΙΔΟΥ ΔΑΝΑΗ (1η στα 200μ. και στα 400μ. ελεύθερο, 2η στα 400μ. μικτή ατομική)

Αγόρια 10 ετών

ΒΙΛΓΚΡΕ ΛΑ ΜΑΔΡΙΔ ΦΙΛΙΠΠΟΣ (1ος στα 200μ. μικτή ατομική, 3ος στα 200μ. ελεύθερο)

ΓΚΕΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (3ος στα 50μ. και στα 100μ. πρόσθιο)

ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΟΣ (1ος στα 50μ. ύπτιο, 2ος στα 50μ. πεταλούδα)

ΤΣΑΡΔΑΚΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

Κορίτσια 10 ετών

ΚΟΚΚΙΝΑΣΙΔΟΥ ΕΛΠΙΔΑ (1η στα 100μ. ελεύθερο και στα 200μ. ελεύθερο και 2η στα 50μ. ελεύθερο)

ΟΤΣΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΗ

Κορίτσια 9 ετών

ΒΡΥΖΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

ΝΕΝΚΟΓΛΟΥ ΗΛΕΚΤΡΑ (2η στα 50μ. ελεύθερο και στα 100μ. ελεύθερο)

ΣΙΚΑΔΑ ΠΑΓΩΝΑ

Στα ομαδικά αγωνίσματα (σκυτάλες) συμμετείχαν οι αθλητές/αθλήτριες:

ΣΤΕΡΝΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΝΤΟΥΑΝΟΓΛΟΥ ΑΡΓΥΡΙΟΣ

ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ

ΦΟΥΝΤΟΥΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

 (3οι στα 4Χ100 και 4Χ200 ελεύθερο, 2οι στα 4Χ100 μικτή ομαδική αγόρια 12 ετών)

ΚΟΛΤΣΙΔΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

ΑΛΛΑ ΤΕΙΣΙΝΤΑ

ΣΕΜΕΡΤΖΙΔΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ

ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΔΑΦΝΗ

(1ες στα 4Χ100 ελεύθερο κορίτσια 12 ετών)

ΚΟΛΤΣΙΔΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΔΑΦΝΗ

ΣΕΜΕΡΤΖΙΔΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ

ΣΙΚΑΔΑ ΜΑΡΙΑ

(1ες στα 4Χ100 μικτή ομαδική κορίτσια 12 ετών)

ΚΟΛΤΣΙΔΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

ΑΛΛΑ ΤΕΙΣΙΝΤΑ

ΖΑΧΑΡΙΟΥ ΔΑΦΝΗ

ΣΙΚΑΔΑ ΜΑΡΙΑ

(1ες στα 4Χ200 ελεύθερο κορίτσια 12 ετών)

Αγόρια 9

ΚΑΣΙΜΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΛΙΤΣΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ

ΚΟΥΜΟΥΛΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΛΕΒΕΤΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

(3οι στα 4Χ100, 2οι στα 4Χ100 μικτή ομαδική αγόρια 11 ετών)

ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΟΣ

ΒΙΛΓΚΡΕ ΛΑ ΜΑΔΡΙΔ ΦΙΛΙΠΠΟΣ

ΤΣΑΡΔΑΚΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΓΚΕΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

(1οι στα 4Χ50 μικτή ομαδική, 2οι στα 4Χ50 ελεύθερο αγόρια 10 ετών)

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ 

Read 117 times Last modified on Sunday, 26 June 2022 16:13

Articles by Author

« September 2022 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
eXTReMe Tracker