http ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΩΜΑΛΟΥ: Μετάλλια και διακρίσεις για τους ομίλους της Καβάλας
Monday, 07 February 2022 12:55

Με απόλυτη επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 6/2 το Περιφερειακό Πρωτάθλημα Ανωμάλου Δρόμου στο Δοξάτο Δράμας, στον Ιππικό όμιλο.

Για τον ΟΚΑ Καβάλας, η Ισμήνη Παναγιωτοπούλου αγωνίστηκε στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα Ανωμάλου Δρόμου της Κεντρικής Μακεδονίας και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο. Ο Κώστας Μαυρόπουλος αγωνίστηκε στο έτρεξε στο Δοξάτο και κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο. Στον ίδιο αγώνα αγωνίστηκαν ο Λάζαρος και ο Σοφοκλής Παπαθανασίου και κατέλαβαν την 5η και την 9η θέση.

Τον ΟΚΑ Φίλιππος Καβάλας εκπροσώπησαν 18 αθλητές-αθλήτριες. Ο Ηλίας Παρχαρίδης στα 2000μ. στην κατηγορία Κ16 κατέλαβε την 2η θέση. Ο Μωραϊτης Μάριος στα 4000μ. στη κατηγορία Κ18 κατέλαβε την 3η θέση. Προπονητές συνοδοί ήταν οι κ.κ. Ρούλα Μαυρομάτη και Δημήτρης Ασλανίδης.

Παράλληλα, για τον ΑΟ Καβάλα, την 1η θέση στα 2000μ κατέλαβε η Δανάη Εμινίδου. Προπονήτρια της είναι η Δέσποινα Αντωνιάδου.

Πρεμιέρα για τον ΟΚΑΚ στον κλειστό στίβο…

Η Σοφία Ιωσηφίδου αγωνίστηκε στην ημερίδα κλειστού στίβου που έγινε στο ΣΕΦ πετυχαίνοντας ατομικό ρεκόρ  8΄΄68 στα 60μ. εμπόδια στην πρώτη της κούρσα για φέτος, καταλαμβάνοντας την 4η θέση.

Η Αναστασία Ιωσηφίδου αγωνίστηκε στην ημερίδα κλειστού στίβου που έγινε στους Αμπελόκηπους κάνοντας ατομικό ρεκόρ στο άλμα σε μήκος στον κλειστό στίβο με επίδοση 5,65μ. που την κατέταξε στην 1η θέση της κατηγορίας γυναικών.

Στον ίδιο αγώνα αγωνίστηκαν ο Παναγιώτης Ελευθεριάδης στα 60μ. και κατετάγη 11ος στην κατηγορία Ανδρών και 2ος στην κατηγορία Κ20, και ο Στέφανος Γκίτσης στο άλμα σεύψος που πέτυχε επίδοση 1,77μ.

Read 302 times Last modified on Monday, 07 February 2022 12:58