http Με απόλυτη επιτυχία το «6ο Football Tournament Kavala by Labikos»»
Saturday, 18 July 2020 15:11

Με απόλυτη επιτυχία το «6ο Football Tournament Kavala by Labikos»»

Μια διοργάνωση που έχει γίνει θεσμός έφτασε αισίως στην έκτη της χρονιά… Το 6Football Tournament Kavala by Labikos πραγματοποιήθηκε, τηρουμένων όλων των προβλεπομένων μέτρων, το Σαββατοκύριακο 11-12/7 στο Beach bar «ΠΕΠΟΝΙ»  και συμμετείχαν 17 ζευγάρια παικτών.

Μεταξύ αυτών ήταν αρκετοί επαγγελματίες όπως  Μανιάτης, Γρόντης, Ντίνας, Πεταυράκης, Μαραγκός, Αποστολίδης και φυσικά ο Ολυμπιονίκης Μιχάλης Μουρούτσος. Έφτιαξαν τις δικές τους ομάδες και πάτησαν στην άμμο αρκετοί ποδοσφαιριστές του νομού μας, που αγωνίζονται είτε σε εθνικές κατηγορίες ή στο τοπικό μας πρωτάθλημα.

Την κορυφή κατέκτησαν οι Τσιουρής-Γροντής που στον μεγάλο τελικό έπαιξαν με τους Μουρούτσο-Στυλιανέση. Υπερασπίστηκαν έτσι τον τίτλο σε ένα ματς-επανάληψη του τελικού της πρώτης αγωνιστικής της Αθήνας. Το τελικό σκορ ήταν 2-0 (18-9, 18-13).

Στο μικρό τελικό, οι Ιωαννίδης/Μαργαρίτης (για τους περισσότερους η πιο θεαματική ομάδα) επικράτησαν 21-13 των καβαλιωτών Σεμερτζίδη/Βαλανόπουλου κατακτώντας την πρώτη τους διάκριση στην Ελλάδα και ανεβαίνοντας στο τρίτο σκαλί του βάθρου.

Οι επόμενοι σταθμοί του Footvolley Tour 2020 by "Κάντο Labiko": - Χανιά στις 25-26 Ιουλίου - Κως στις 1-2 Αυγούστου, και - Αθήνα στις 22-23 Αυγούστου. Οι παίκτες ευχαρίστησαν τους διοργανωτές του 6ου Τουρνουά και τον κόσμο για τη φιλοξενία και την υποστήριξη και ανανέωσαν το ραντεβού τους για το επόμενο καλοκαίρι για το 7ο τουρνουά Footvolley στο «ΠΕΠΟΝΙ».

**Φωτογραφίες από τη σελίδα Footvolley Tour Kavala.

Read 1105 times Last modified on Saturday, 18 July 2020 15:14