http ΜΙΚΤΕΣ ΕΠΣΚ: Σπουδαία νίκη για τη ομάδα Κ12, «Χ» για τους Κ14
Wednesday, 11 December 2019 14:48

ΜΙΚΤΕΣ ΕΠΣΚ: Σπουδαία νίκη για τη ομάδα Κ12, «Χ» για τους Κ14

Οι μικτές ομάδες Κ12 και Κ14 της ΕΠΣ Καβάλας υποδέχθηκαν, το μεσημέρι της Τετάρτης 11/12, τις αντίστοιχες της ΕΠΣ Μακεδονίας  στην πρεμιέρα του 1ου ομίλου του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών ομάδων της ΕΠΟ, οι «μικροί» πέτυχαν σπουδαία νίκη με το…. αγγλικό 5-3 και η ομάδα Κ14 μοιράστηκε τους βαθμούς με την αντίπαλο της, με 1-1. Αναλυτικά:

Κ12 ΕΠΣ Καβάλας-ΕΠΣ Μακεδονίας:  5-3

Ιδανικό ξεκίνημα για την μικτή ομάδα Κ12 της ΕΠΣ Καβάλας καθώς επιβλήθηκε της ΕΠΣ Μακεδονίας με 5-3. Οι επίλεκτοι της Ένωσης μας προηγήθηκαν με 2-0, έγινε το 2-1 αλλά στη συνέχεια το 3-1 και το 4-1. Οι παίκτες της ΕΠΣ Μακεδονίας αντέδρασαν για το 4-3 όμως ήρθε η απάντηση για το τελικό 5-3. Δύο τέρματα για την ΕΠΣ Καβάλας πέτυχε ο Προβατίδης και από ένα οι Λαζαρίδης, Σουμουλίδης και Τουνουσίδης.

Κ14 ΕΠΣ Καβάλας-ΕΠΣ Μακεδονίας: 1-1

Ισόπαλο, με 1-1, έληξε το παιχνίδι των επιλέκτων Κ14 της ΕΠΣ Καβάλας με την ΕΠΣ Μακεδονίας. Στο 16ο λεπτό ο Χατζηαθανασιάδης έκανε το 1-0 και στο 23 ήρθε η ισοφάριση. Το σκορ δεν άλλαξε στο 2ο ημίχρονο, παρά την προσπάθεια  των νεαρών άσων.

Read 1454 times Last modified on Wednesday, 11 December 2019 14:52