http Εξαιρετική εμφάνιση και πεντάρα για την Καβάλα ΄86
Sunday, 17 February 2019 18:22

Εξαιρετική εμφάνιση και πεντάρα για την Καβάλα ΄86

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε η Καβάλα ΄86 στο παιχνίδι της 7ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής γυναικών στο Ενωσιακό γήπεδο με αντίπαλο τον Α.Ο. Θράκης καθώς κατάφερε να προηγηθεί με 5-0 στο πρώτο 40λεπτο και πήρε τελικά τη νίκη με 5-1!!!

Η ομάδα του Φ. Φιλίππου κυριάρχησε στο γήπεδο και εκτός από τα 5 τέρματα έχασε και πολλές ευκαιρίες να ανεβάσει τον δείκτη. Μετά το 40ο λεπτό έγιναν αλλαγές και μπήκαν νεαρές ηλικιακά παίκτριες. Το σκορ άνοιξε με ωραία εκτέλεση φάουλ η Διονυσάτου στο 2ο λεπτό. Η Κανλήογλου έκανε το 2-0 στο 5΄. Στο 20 η Κανλήογλου με ωραίο σουτ έκανε το 3-0. Η Διονυσάτου με ωραίο συνδυασμό και σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 4-0 και στο 40 με ωραία ατομική προσπάθεια της Τζιντζόγλου έγινε το 5-0.

Οι φιλοξενούμενες μείωσαν στο τελικό 5-1 με την Μπαϊαρόγλου. Στο 90 ο ΑΟ Θράκης κέρδισε πέναλτι όμως η  Τραμουντάνη απέκρουσε και ήταν η 2η φορά σε δεύτερο σερί παιχνίδι. Η Καβάλα ΄86 τελείωσε το ματς με δέκα παίκτριες καθώς στο 80 τραυματίστηκε και αποχώρησε η Αποστολίδου.

Η σύνθεση της Καβάλας ΄86: Τραμουντάνη, Αποστολίδου, Παπαθεοδωρίδου (38 Σιχλίδου), Παπαμερή (46 Φουντοροδάκη), Διονυσάτου, Καμπανά (46 Στεφανίδου), Σιδηροπούλου, Καραγκούνη, Μαργιώτη (55 Μανδόλα), Τζιντζόγλου, Κανλήογλου.

Φωτογραφίες: Χάρης Ιορδανίδης

Read 1097 times Last modified on Monday, 18 February 2019 06:52