http Ήττα στις λεπτομέρειες για την Καβάλα ΄86
Monday, 04 February 2019 10:48

Ήττα στις λεπτομέρειες για την Καβάλα ΄86

Αρκετά καλή εμφάνιση πραγματοποίησε το απόγευμα της Κυριακής (3/2) η Καβάλα ΄86 στο γήπεδο του Φοίνικα Καλαμαριάς με αντίπαλο την τοπική ομάδα για την 6η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής αλλά ηττήθηκε στις λεπτομέρειες με 1-0.

Το γκολ για τις  γηπεδούχες πέτυχε η Ιωαννίδου ενώ η ομάδα της Καβάλας έχασε μοναδική ευκαιρία στο 93ο λεπτό σε τετ-α-τετ της Τζιντζόγλου για να αποδράσει με τον βαθμό της ισοπαλίας. Στο 60 ο Φοίνικας κέρδισε πέναλτι-υπό έντονες διαμαρτυρίες- όμως η  Τραμουντάνη απέκρουσε σωτήρια. Στη φάση αυτή αποβλήθηκε για διαμαρτυρία από το πάγκο της Καβάλας 86 ο προπονητής Φίλιππος Φιλίππου.

Η σύνθεση της Καβάλας 86 : Τραμουντάνη, Αποστολίδου, Χατζηπαπαθεοδωρίδου, Παπαμερή, Διονυσάτου, Καμπανα (Μελισσοπούλου), Καραγκούνη, Φουντοραδάκη (Μανδολα 65), Τζιντζόγλου, Κανλήογλου, Στεφανίδου (Σιχλίδου 60). Να σημειωθεί ότι 4 κοπέλες της ομάδας είναι 14 ετών και κάτω.

Read 996 times Last modified on Monday, 04 February 2019 15:18