http ΑΟ ΚΑΒΑΛΑ Κ-20: Με ισοπαλία έκλεισε η σεζόν
Wednesday, 18 May 2022 11:26

ΑΟ ΚΑΒΑΛΑ Κ-20: Με ισοπαλία έκλεισε η σεζόν

Η ομάδα Κ-20 της ΠΑΕ ΑΟ Καβάλα ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στο αντίστοιχο Πρωτάθλημα της SL2.

Υποδέχθηκε στο «Ανθή Καραγιάννη» τον Απόλλωνα Πόντου για την 10η αγωνιστική του 6ου ομίλου και οι δύο ομάδες μοιράστηκαν τους βαθμούς με 1-1. Σε οκτώ συνολικά αγώνες στην διοργάνωση οι  «αργοναύτες» είχαν συνολικά 7β. Τον τίτλο πήρε ο ΑΟ Ξάνθης που συνεχίζει στα προημιτελικά του Πρωταθλήματος.

Στο πρώτο ημίχρονο ο ΑΟΚ είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων όμως έμεινε το 0-0. Στο 51 σουτ του Μπογιατζόπουλου απέκρουσε ο Κολέτσας και στην επαναφορά ο Γιαλαμάς έκανε το 1-0. Στην τελική φάση του αγώνα, στο 93ο λεπτό, ο Φαρμάκης ισοφάρισε στο τελικό 1-1.

Η σύνθεση του ΑΟ Καβάλα: Καραγιαννίδης, Σαλίου, Συμεωνίδης, Θαλασσινός, Πετράκης, Γιαννάκος, Γιαλαμάς, Λασκαράκης, Μπογιατζόπουλος, Ράπτης, Οδυσσέως. Ως αλλαγές αγωνίστηκαν οι: Σαλπιγγίδης, Κουκμάς, Αντωνίου, Βακιρτζής.