http ΜΠΑΡΑΖ ΑΝΟΔΟΥ: Ο Βύρωνας πήρε το ντέρμπι, έμεινε μόνος πρώτος
Sunday, 15 May 2022 15:59

ΜΠΑΡΑΖ ΑΝΟΔΟΥ: Ο Βύρωνας πήρε το ντέρμπι, έμεινε μόνος πρώτος

Ο Βύρωνας Καβάλας επιβλήθηκε του Καμπανιακού στο μεταξύ τους ντέρμπι για την 3η αγωνιστική του 1ου ομίλου των μπαράζ ανόδου στην Γ΄ Εθνική με 3-1 και έμεινε μόνος πρώτος και αήττητος (7β.).

Το ημίχρονο στο Βερούλειο έληξε με 1-0 με το γκολ του Ηλία Σεφερίδη από το 37ο λεπτό. Στο 65 ο Δουμάνης έκανε το 2-0 και έβαλε τις βάσεις για το πολύτιμο τρίποντο. Η απάντηση ήταν όμως άμεση αφού στο 67 ο Ξανθόπουλος μείωσε σε 2-1 και το ματς έγινε και πάλι ντέρμπι. Στο 90 μπαλιά του Καπνόπουλου για τον Σαββατιανό, αυτός έκανε τη σέντρα και ο Αθανασάκης διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Στα άλλα παιχνίδια, η Προσοτσάνη επιβλήθηκε με 5-0 του Άρη Πετεινού με τον καβαλιώτη Σάββα Ευκαρπίδη να πετυχαίνει δύο τέρματα!!! Λευκή ισοπαλία στις Σέρρες στην κόντρα του τοπικού Ηρακλή με τον Ιπποκράτη Αλεξανδρούπολης.