http ΠΑΕ ΑΟΚ: Οδυνηρή εντός έδρας ισοπαλία με Ηρακλή
Wednesday, 27 April 2022 15:12

ΠΑΕ ΑΟΚ: Οδυνηρή εντός έδρας ισοπαλία με Ηρακλή

Ο ΑΟ Καβάλα υποδέχθηκε στο «Ανθή Καραγιάννη» τον Ηρακλή για την 33η αγωνιστική του Βορείου Ομίλου της SL2 και μοιράστηκαν τους βαθμούς, με 1-1.

Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα. Στο 56ο λεπτό ο Μπαστακός με σουτ  πάγωσε το γήπεδο κάνοντας το 0-1. Στο 66 ο Αρμάλας με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1 που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ. Ήταν εμφανής η απουσία του Έμπερτ από τον αγώνα.

Ο ΑΟΚ είναι κάτω από την ζώνη με 31 βαθμούς, στους -1 από Πιερικό και Πανσερραϊκό. Την Πρωτομαγιά παίζει στην Βέροια με τους πρωταθλητές και καλείται να κάνει υπερπροσπάθεια για να πάρει τους τρεις πολυπόθητους βαθμούς που δίνουν παραμονή. Ο Πιερικός έχει ολοκληρώσει τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα ενώ ο Πανσερραϊκός στην τελευταία αγωνιστική υποδέχεται τη Νίκη Βόλου.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΟ Καβάλα (Διλμπέρης): Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Αρμάλας, Στίκας, Μαρινάκης (46′ Ρέτσος), Θωμαΐδης (81′ Μουσίγια), Αμούρ, Οκάν (46′ Αλίμι), Σαμπανίδης (60′ Γροσδάνης), Καουΐμπι, Σταμένκοβιτς (84′ Πανουργιάς).

Ηρακλής (Γεωργιάδης): Παλαβράκης, Πήλιος, Μανωλάκης (66′ Πανάγου), Κωστούλας, Χρουσιέλ, Νταμιάν Σίλβα, Άλεξιτς, Πατράλης, Γιουμπιτάνα, Ματίας Τόμας, Βιτίνιο (51′ Μπαστακός).