http ΠΑΕ ΑΟΚ: Τον σταμάτησαν τα δοκάρια, ισόπαλος με τον ΠΑΟΚ Β ΄
Wednesday, 30 March 2022 14:48

ΠΑΕ ΑΟΚ: Τον σταμάτησαν τα δοκάρια, ισόπαλος με τον ΠΑΟΚ Β ΄

Ο ΑΟ Καβάλα υποδέχθηκε στο «Ανθή Καραγιάννη» για την 27η αγωνιστική του Βορείου Ομίλου της SL2 τον ΠΑΟΚ Β΄ και μοιράστηκαν τους βαθμούς με 1-1.

Δεν είχε την τύχη με το μέρος του αφού η μπάλα σταμάτησε δύο φορές στο δοκάρι στο 2ο ημίχρονο και ενώ το σκορ ήταν στο 1-1! Ένα ακόμη δοκάρι είχε ο ΠΑΟΚ Β΄ στο πρώτο μέρος. Το αποτέλεσμα αυτό δεν βολεύει τους «αργοναύτες» που πρέπει να τα δώσουν όλα για την παραμονή στα εναπομείναντα παιχνίδια.

Η Καβάλα άνοιξε το σκορ νωρίς, στο 13ο λεπτό με σουτ του Καϊούμπι (1-0). Στο 40 σέντρα σουτ του Τσαούση κατέληξε στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Κυρίτση. Στο 44 οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι, στην «βούλα» πήγε ο Κούτσιας για το 1-1. Στο 49 προσπάθεια του Έμπερτ στο κάθετο δοκάρι του Μπαλωμένου. Στο 75′ ο Καϊούμπι με σουτ έστειλε και πάλι την μπάλα στο δοκάρι.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΟ Καβάλα (Καραμπιμπέρης): Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Πανουργιάς, Στίκας, Θωμαΐδης, Σπάσιτς, Καραγιάννης (65′ Γροσδάνης), Έμπερτ, Σαμπανίδης (60′ Μπελεβώνης), Καϊούμπι, Σταμένκοβιτς.

ΠΑΟΚ Β΄(Γκαρσία): Μπαλωμένος, Αποστολόπουλος, Κουλιέρακης, Παναγιώτου, Τάχατος, Γιαξής (49′ Γρόσδης), Σαλαμούρας, Τσαούσης, Γαϊτανίδης (49′ Χατζηστραβός), Πανίδης (65′ Τζίμας), Κούτσιας.