http ΑΟΚ: Οδυνηρή εντός έδρας ήττα, με 1-2, από τον Πιερικό
Sunday, 20 February 2022 15:29

ΑΟΚ: Οδυνηρή εντός έδρας ήττα, με 1-2, από τον Πιερικό

Ο ΑΟ Καβάλα υποδέχθηκε, παρουσία αρκετών φιλαθλων, τον Πιερικό για την 20η αγωνιστική του Βορείου Ομίλου της SL2 και ενώ προηγήθηκε τελικά υπέστη οδυνηρή ήττα με 1-2.

ΟΙ "γαλάζιοι" ξεκίνησαν ιδανικά στο ματς καθώς μόλις στο 7ο λεπτό ο Σταμένκοβιτς έκανε με σουτ το 1-0. Στο 23' ο Ντίνας με σουτ ισοφάρισε σε 1-1 και το σκορ δεν άλλαξε μέχρι την λήξη του ημιχρόνου. Στο 60 ο Πιερικός έκανε την ολική ανατροπή για το 1-2 με σουτ του Ζαφειράκη. Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι πρόσεξαν τα νώτα τους και παρά την πίεση από τους παίκτες του ΑΟΚ το σκορ.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΑΟ Καβάλα (Νούρι): Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Πανουργιάς, Στίκας, Σπάσιτς, Έμπερτ, Αμούρ (71′ Οκάν), Σαμπανίδης, Μπελεβώνης (71′ Μπάουμαν), Καϊούμπι, Σταμένκοβιτς.

Πιερικός (Βαζάκας): Τζήμας, Παντελιάδης, Χαρτσιάς, Κουκόλης, Μηλιώτης, Γιαλαμίδης, Φωκαΐδης (61′ Ίτσιος), Τόσκας (61′ Κριμιτζάς), Ντίνας (52′ λ.τ Ζαφειράκης), Β. Παπαδόπουλος, Μπουόλι (82′ Κανούλας).