http SL2: Ο ΑΟΚ πήρε έναν ακόμη εκτός έδρας βαθμό
Wednesday, 09 February 2022 15:11

SL2: Ο ΑΟΚ πήρε έναν ακόμη εκτός έδρας βαθμό

Ισόπαλο, με 1-1, έληξε το παιχνίδι ΠΑΟΚ Β'-Καβάλα που εκκρεμούσε από την 10η  αγωνιστική του Βορείου Ομίλου της SL2.

Στο 21ο λεπτό ο Τζίμας με σουτ άνοιξε το σκορ στο γήπεδο του Μακεδονικού (1-0). Στο 39 ο Οκάν πέτυχε ένα όμορφο γκολ με απευθείας εκτέλεση φάουλ, 1-1. Στο 42ο λεπτό ο Καιούμπι είχε προσπάθεια στο δοκάρι. Στο 70 προσπάθεια του Τζίμα απέκρουσε ο Κυρίτσης.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΠΑΟΚ Β (Γκαρσία): Μπουργάνης, Αποστολόπουλος, Κουλιεράκης, Μανωλιούδης, Τσοπούρογλου, Γιαξής, Σαλαμούρας (82′ Μελετίδης), Χατζηστραβός (52′ λ.τ Γρόσδης), Τάχατος (73′ Φασίδης), Τζίμας (82′ Σπυρίδης), Γκορντεζιάνι.

Καβάλα (Νούρι): Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Πανουργιάς, Στίκας, Σπάσιτς, Καραγιάννης, Μουσίγια (57′ Χοσέινπουρ), Ρέτσος, Οκάν (78′ Αμούρ), Καϊούμπι, Σταμένκοβιτς.