http ΠΑΕ ΑΟΚ: Δεν τα κατάφερε κόντρα στην πρωτοπόρο Βέροια
Sunday, 06 February 2022 17:02

ΠΑΕ ΑΟΚ: Δεν τα κατάφερε κόντρα στην πρωτοπόρο Βέροια

Το σκορ κρίθηκε από το πρώτο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα από το πρώτο 25λεπτο!! Στο 10' ο Μούργος με σουτ έκανε το 0-1 και στο Φοφανά με σουτ σκόραρε για το 0-2.  Στο 37′ ο Καϊούμπι εκτέλεσε πέναλτι και ο Βελλίδης με διπλή προσπάθεια απομάκρυνε τα ισάριθμα σουτ του επιθετικού της Καβάλας.

Στο δεύτερο μέρος, η Βέροια είχε την εμπειρία και την ψυχολογία με το μέρος της να διαχειριστεί το υπέρ της 2-0.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι οι γηπεδούχοι έχουν παράπονα από τη διαιτησία, καθώς στο 29′ ακυρώθηκε γκολ για οφσάιντ στον Στίκα και στο 81′ για επιθετικό φάουλ στον Βελλίδη.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Καβάλα (Νούρι): Κυρίτσης, Καζαντζίδης, Θωμαϊδης (40′ Μπάουμαν), Στίκας, Αρμάλας, Καραγιάννης (40′ Μουσίγια), Σπάσιτς, Έμπερτ, Καϊούμπι (65′ Γροσδάνης), Σαμπανίδης, Σταμένκοβιτς (85′ Οκάν).

Βέροια (Δερμιτζάκης): Βελλίδης, Μουχάλης (81′ Δημόπουλος), Πεταυράκης, Σκόνδρας, Μαραγκός, Μπλέτσας, Γαβριηλίδης, Μούργος, Φοφανά (68′ Πόζογλου), Γιακουμάκης (90′ Καπνίδης), Πασάς (81′ Παπαχρήστος).