http FL: Ήττα στο φινάλε για τον ΑΟ Καβάλα
Sunday, 27 June 2021 16:12

FL: Ήττα στο φινάλε για τον ΑΟ Καβάλα

Ο Αλμωπός Αριδαίας επικράτησε 3-1 του ΑΟ Καβάλας στο τελευταίο ματς της χρονιάς και απέφυγε τον υποβιβασμό στην Γ’ Εθνική.

Οι γηπεδούχοι «καιγόταν» για τους βαθμούς μπήκαν εξαιρετικά στο ματς και στο 12ο λεπτό με κοντινό πλασέ του Μάνιου έκαναν το 1-0. Στο 23΄η Καβάλα κατάφερε και έβγαλε αντίδραση κάνοντας το 1-1 με κεφαλιά του Κόλλα. Οι γηπεδούχοι πήραν ξανά προβάδισμα με 2-1 στο 35ο λεπτό της αναμέτρησης όταν μετά από αναμπουμπούλα στην άμυνα της Καβάλας ο Κολτσίδας σκόραρε.

Δυνατά μπήκε ο Αλμωπός και στο δεύτερο μέρος όταν ο Ασλαμπάλογλου στο 52ο λεπτό έκανε το 3-1 με ωραίο πλασέ. Στην συνέχεια του αγώνα δεν άλλαξε κάτι και έτσι όταν οι γηπεδούχοι έμαθαν για το αποτέλεσμα στο άλλο ματς ξέσπασαν σε πανηγυρισμούς για την παραμονή τους. ΟΙ "γαλάζιοι" είχαν καπαρώσει την άνοδο οπότε δόθηκε χρόνος συμμετοχής και σε νεαρότερους άσους.

Συνθέσεις

Αλμωπός Αριδαίας (Τυριακίδης): Μένιος, Μιγκέλ, Κουρούπης, Γκαγιέγκος (89′ Χαντζάρας), Λόμπα, Μεντής, Έππας, Ασλαμπάλογλου, Κολτσίδας, Λουσέρο (74′ Γκέσιος), Μάνιος (89′ Αμαραντίδης).

ΑΟ Καβάλα (Ανυφαντάκης): Σταθάκης, Τενεκές (70′ Γερογιάννης), Γαβριηλίδης, Στίκας, Παντεκίδης, Κέρθι, Κόκκορης, Μελισσόπουλος, Βαλαβανόπουλος (84′ Γιαννάκος), Ορφανίδης (70′ Βακιρτζής), Κολλάς

Read 350 times Last modified on Sunday, 27 June 2021 16:17