http Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣΚ: Αήττητη η Ποταμιά, «διπλό» για τις Ελπίδες, επτάρα για την ΑΕ Πιερέων
Sunday, 25 October 2020 18:05

Ο ΑΟ Ποταμιάς μετρά τρεις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια στην Γ΄ κατηγορίας ΕΠΣ Καβάλας μετά και το 3-0 επί του Πανιωνίου Ξεριά. Οι Ελπίδες Καβάλας κατέκτησαν το «διπλό» στο Χρυσόκαστρο (2-3). Επτάρα για την ΑΕ Πιερέων 2004. Αναβολή στο παιχνίδι ΑΣ Παγγαίο-Αίας Παναγίας. Αναλυτικά:

ΑΟ Ποταμιάς-Πανιώνιος Ξεριά: 3-0

Ο Α.Ο. Ποταμιάς κατέκτησε τη νίκη, με 3-0, επί του Πανιωνίου Ξεριά και παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας μετά την 3η αγωνιστική της Γ΄ κατηγορίας χωρίς μάλιστα να δεχθεί τέρμα. Στο 1ο μόλις λεπτό ο Μουσάς έκανε το 1-0 όμως η συνέχεια ανήκε στον Ξεριά που είχε καλές στιγμές. Στο β΄ ημίχρονο το ματς ήταν πιο ισορροπημένο και στο 68 ο Βασιλούδης έκανε το 2-0. Στο 83 σέντρα του Αν. Κόλλα προβολή του Λαμπρινάκη για το 3-0. Ο Δημητρέκος είχε και δοκάρι, ευκαιρίες είχαν Βασιλούδης και Λαμπρινάκης.

Φίλιππος Χρυσοκάστρου-Ελπίδες Καβάλας: 2-3

Οι Ελπίδες Καβάλας κατέκτησαν τη πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα της Γ΄ κατηγορίας, με 2-3, στο Χρυσόκαστρο για την 3η αγωνιστική. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-2 στο ημίχρονο με τέρματα από τους Ξανθόπουλο και Λάσκαρη. Ο Γ. Πατσέπας μείωσε σε 1-2. Ο Λάσκαρης έκανε το 1-3 και λίγο μετά οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι. Στην εκτέλεση πήγε ο 14χρονος, Παπαδόπουλος, που όμως αστόχησε. Ο Γ. Πατσέπας μείωσε στο τελικό 2-3.

ΑΕ Πιερέων 2004-Οι Λύκοι: 7-1

Η ΑΕ Πιερέων 2004 υποδέχθηκε στο γήπεδο της Μέλισσας τους Λύκους για την 3η αγωνιστική της Γ΄ κατηγορίας και κατέκτησε ευρεία νίκη με 7-1. Το ημίχρονο έληξε με 4-0, στην επανάληψη το σκορ έφτασε στο 7-0 για να μειώσουν οι Λύκοι στο τελικό 7-1 με εύστοχο πέναλτι του Ν. Μωϋσίδη. Για την ΑΕ Πιερέων 2004 τρία τέρματα πέτυχε ο Βατσιόλης και από ένα οι Τσιρίδης, Λαζαρίδης, Τσομπάνογλου και Πολίσι.