http Γ΄ΕΘΝΙΚΗ: «Διπλό» για τον Αετό, επέστρεψε στις νίκες ο Μ.Α. Ορφανίου
Sunday, 25 October 2020 15:12

Γ΄ΕΘΝΙΚΗ: «Διπλό» για τον Αετό, επέστρεψε στις νίκες ο Μ.Α. Ορφανίου

Δύο στα δύο για τις ομάδες του Δήμου Παγγαίου στην 4η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής. Ο Αετός Οφρυνίου πέρασε με 1-3 από τη Κομοτηνή και το ματς με την Δόξα Σιδηροχωρίου και ο Μ.Α. Ορφανίου λύγισε την αντίσταση του Εθνικού Σοχού με 2-1. Αναβλήθηκε το παιχνίδι του Νέστου με τον Απόλλωνα Παραλιμνίου. Πιο αναλυτικά:

Ο Αετός, με κορυφαίο τον Αργύρη Μπαρέττα, κατέκτησε εύκολη νίκη επί της νεοφώτιστης Δόξας Ν. Σιδηροχωρίου, με 1-3. Ο έμπειρος φορ έκανε το 0-1 στο 12ο λεπτό και αυτό ήταν το σκορ ημιχρόνου. Στο 17ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Κάπατζη. Πριν λήξει το ημίχρονο ο Ελέζη είχε δοκάρι. Στο 55 ο Μπαρέττας… χτύπησε και πάλι, αυτή τη φορά με κεφαλιά, για το 0-2. Στο 70 ο ίδιος ευστόχησε σε πέναλτι –που κέρδισε Ελέζη-για το 0-3 φτάνοντας σε χατ-τρικ. Στο 85 η Δόξα μείωσε στο τελικό 1-3 με τον Βάσκο.

Ανώτερος σε όλη την διάρκεια του αγώνα ο Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου επιβλήθηκε με 2-1 του Εθνικού Σοχού. Στο 56ο λεπτό ο Κουκούτσης κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του στην περιοχή, στην εκτέλεση πήγε ο Σιάκκας για το 1-0. Στο 62 ωραία προσπάθεια του Τσάτρη, ανατροπή στην περιοχή και νέο πέναλτι. Αυτή τη φορά στην «βούλα» πήγε ο Λόλη για το 2-0. Στο 85 ο Ιωαννίδης μείωσε στο τελικό 2-1.