http ΕΠΣΚ: Το πρόγραμμα πρωταθλημάτων, δεν κατεβαίνει ο Ποσειδώνας!!!
Monday, 05 October 2020 12:54

ΕΠΣΚ: Το πρόγραμμα πρωταθλημάτων, δεν κατεβαίνει ο Ποσειδώνας!!!

Written by 
Published in ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΠΣ Καβάλας έγινε γνωστό το πρόγραμμα των τεσσάρων πρώτων αγωνιστικών της νέας χρονιάς, ήτοι για το διάστημα από 10/10 έως και 1/11.

Με μια πρώτη ματιά πρέπει να σταθούμε στο γεγονός ότι θα απουσιάσει τελικά, ενώ είχε δηλώσει συμμετοχή, από το πρωτάθλημα της Γ΄ κατηγορίας μια από τις ιστορικές ομάδες της Καβάλας, ο Ποσειδών Καβάλας!!! Αυτό σημαίνει ότι η εν λόγω διοργάνωση θα πραγματοποιηθεί με 9 συλλόγους.

Το πρόγραμμα

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣΚ

1η αγωνιστική

10/10/2020 16:00 Κρηνίδων   Κεραυνός Κρηνίδων -Βύρωνας Καβάλας

10/10/2020 16:00 Νέας Περάμου  Βρασίδας Ν. Περάμου- Κεραυνός Ελευθερών

10/10/2020 16:00 Παλαιοχωρίου  Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

10/10/2020 16:00 Ελευθερούπολης    Ορφέας - Άρης Ζυγού

10/10/2020 16:00 Πηγών     Άρης Πηγών- Άρης Πρίνου

11/10/2020 16:00 Φωλιάς     Αστέρας Φωλιάς -Δόξα Θεολόγου

 11/10/2020 16:00 Λιμεναρίων      Αναγέννηση Λιμεναρίων -Δόξα Αμυγδαλεώνα

2η αγωνιστική

17/10/2020 16:00 Νέας Περάμου    Βρασίδας Ν. Περάμου- Κεραυνός Κρηνίδων

17/10/2020 16:00 Ελευθερών     Κεραυνός Ελευθερών- Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας

17/10/2020 16:00 Αμυγδαλεώνα Δόξα Αμυγδαλεώνα- Ορφέας Ελευθερούπολης

17/10/2020 16:00 Ζυγού             Άρης Ζυγού -Άρης Πηγών

17/10/2020 16:00 Ποτού       Δόξα Θεολόγου-Άρης Πρίνου

18/10/2020 16:00 Βερούλειο    Βύρωνας Καβάλας -Αναγέννηση Λιμεναρίων

18/10/2020 16:00 Κοκκινοχώματος   Βυζάντιο Κοκκινοχώματος -Αστέρας Φωλιάς

3η αγωνιστική

24/10/2020 16:00 Παλαιοχωρίου    Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας -Βρασίδας Ν. Περάμου

24/10/2020 16:00 Ελευθερούπολης     Ορφέας -Βύρωνας Καβάλας

24/10/2020 16:00 Φωλιάς        Αστέρας Φωλιάς -Κεραυνός Ελευθερών

24/10/2020 16:00 Πηγών      Άρης Πηγών- Δόξα Αμυγδαλεώνα

25/10/2020 16:00 Πρίνου      Άρης Πρίνου -Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

25/10/2020 16:00 Ποτού        Δόξα Θεολόγου -Άρης Ζυγού

25/10/2020 16:00 Κρηνίδων   Κεραυνός Κρηνίδων- Αναγέννηση Λιμεναρίων

 4η αγωνιστική

31/10/2020 16:00 Παλαιοχωρίου   Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας -Κεραυνός Κρηνίδων

31/10/2020 16:00 Νέας Περάμου      Βρασίδας Ν. Περάμου-Αστέρας Φωλιάς

31/10/2020 16:00 Βερούλειο      Βύρωνας Καβάλας-Άρης Πηγών

31/10/2020 16:00 Κοκκινοχώματος    Βυζάντιο Κοκκινοχώματος -Άρης Ζυγού

1/11/2020 16:00 Λιμεναρίων        Αναγέννηση Λιμεναρίων -Ορφέας Ελευθερούπολης

1/11/2020 16:00 Ελευθερών        Κεραυνός Ελευθερών- Άρης Πρίνου

 1/11/2020 16:00 Αμυγδαλεώνα      Δόξα Αμυγδαλεώνα- Δόξα Θεολόγου

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣΚ

1η αγωνιστική

10/10/2020 16:00 Φιλίππων         Μ.Α. Φιλίππων- Ηρακλής Καβάλας

11/10/2020 16:00 Χρυσοχωρίου    Απόλλων Χρυσοχωρίου- ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

11/10/2020 16:00 Κωτσάλου     ΠΑΟΚ Καβάλας -Κεραυνός Καλλιράχης

11/10/2020 16:00 Ακροβουνίου   Ατρόμητος Ακροβουνίου- Ναζιανζός Ν. Καρβάλη

 11/10/2020 16:00 Χαλκερού     Ατρόμητος Χαλκερού- Μακεδονικός Αγιάσματος

11/10/2020 16:00 Γραβούνας    Θράκη Γραβούνα -Καβάλα 2004

11/10/2020 16:00 Πολυστύλου  Ασπίδα Πολυστύλου- Θεαγένης

11/10/2020 16:00 Βερούλειο     ΑΕΚ Καβάλας -Μακεδονικός Αμισιανών

2η αγωνιστική

17/10/2020 16:00 (Ουδέτερο)     Ναζιανζός Ν. Καρβάλης- Θράκη Γραβούνα

18/10/2020 16:00 Χρυσοχωρίου   Απόλλων Χρυσοχωρίου -Μ.Α. Φιλίππων

18/10/2020 16:00 Βερούλειο      Ηρακλής Καβάλας -ΠΑΟΚ Καβάλας

18/10/2020 16:00 «Δ. Παρίδης»    ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα -Ατρόμητος Ακροβουνίου

18/10/2020 16:00 Καλλιράχης     Κεραυνός Καλλιράχης -Ατρόμητος Χαλκερού

18/10/2020 16:00 Αγιάσματος   Μακεδονικός Αγιάσματος- Ασπίδα Πολυστύλου

18/10/2020 16:00 Κωτσάλου     Καβάλα 2004 -Μακεδονικός Αμισιανών

18/10/2020 16:00    Λιμένα       Θεαγένης- ΑΕΚ Καβάλας

3η αγωνιστική 

24/10/2020 16:00 Βερούλειο    ΑΕΚ Καβάλας -Μακεδονικός Αγιάσματος

25/10/2020 16:00 Φιλίππων     Μ.Α. Φιλίππων -ΠΑΟΚ Καβάλας

25/10/2020 16:00 Ακροβουνίου   Ατρόμητος Ακροβουνίου -Απόλλων Χρυσοχωρίου

25/10/2020 16:00 Χαλκερού     Ατρόμητος Χαλκερού -Ηρακλής Καβάλας

25/10/2020 16:00 Γραβούνας   Θράκη Γραβούνα -ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

25/10/2020 16:00 Πολυστύλου  Ασπίδα Πολυστύλου -Κεραυνός Καλλιράχης

25/10/2020 16:00 Αμισιανών    Μακεδονικός Αμισιανών -Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

25/10/2020 16:00 Κωτσάλου      Καβάλα 2004 -Θεαγένης

4η αγωνιστική

31/10/2020 16:00 Χρυσοχωρίου Απόλλων Χρυσοχωρίου- Θράκη Γραβούνα

1/11/2020 16:00 Ακροβουνίου    Ατρόμητος Ακροβουνίου -Μ.Α. Φιλίππων

1/11/2020 16:00 Κωτσάλου     ΠΑΟΚ Καβάλας -Ατρόμητος Χαλκερού

1/11/2020 16:00 Βερούλειο     Ηρακλής Καβάλας- Ασπίδα Πολυστύλου

1/11/2020 16:00 «Δ. Παρίδης»    ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα- Μακεδονικός Αμισιανών

1/11/2020 16:00 Καλλιράχης    Κεραυνός Καλλιράχης -ΑΕΚ Καβάλας

1/11/2020 16:00 (Ουδέτερο)   Ναζιανζός Ν. Καρβάλης -Θεαγένης

1/11/2020 16:00 Αγιάσματος    Μακεδονικός Αγιάσματος- Καβάλα 2004

 

Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣΚ

1η αγωνιστική

10/10/2020 16:00 Χρυσοκάστρου  Φίλιππος Χρυσοκάστρου -Α.Σ. Παγγαίο

11/10/2020 11:00 Κωτσάλου   Άγιος Λουκάς-Πανιώνιος Ξεριά

11/10/2020 11:00 Ενωσιακό   Ακαδημία Ελπίδες -Οι Λύκοι

11/10/2020 16:00 Ποταμιάς   ΑΟ Ποταμιάς- ΑΕ Πιερέων 2004

**Ρεπό: Αίας Παναγίας

2η αγωνιστική

17/10/2020 16:00 Αντιφιλίππων   Α.Σ. Παγγαίο -ΑΕ Πιερέων 2004

17/10/2020 16:00 Χαλκερού   Οι Λύκοι -Φίλιππος Χρυσοκάστρου

18/10/2020 11:00 Ενωσιακό     Ακαδημία Ελπίδες- Άγιος Λουκάς

18/10/2020 16:00 Παναγίας    Αίας Παναγίας-ΑΟ Ποταμιάς

**Ρεπό: Πανιώνιος Ξεριά  

3η αγωνιστική

24/10/2020 16:00 Χρυσοκάστρου Φίλιππος Χρυσοκάστρου-Ακαδημία Ελπίδες

24/10/2020 16:00 Μελισσοκομείου ΑΕ Πιερέων 2004 -Οι Λύκοι

24/10/2020 16:00 Αντιφιλίππων    Α.Σ. Παγγαίο -Αίας Παναγίας

25/10/2020 16:00 Ποταμιάς     ΑΟ Ποταμιάς- Πανιώνιος Ξεριά

**Ρεπό: Άγιος Λουκάς  

4η αγωνιστική

31/10/2020 16:00  Ξεριά   Πανιώνιος Ξεριά -Α.Σ. Παγγαίο

31/10/2020 16:00 Ενωσιακό     Ακαδημία Ελπίδες -ΑΕ Πιερέων 2004

31/10/2020 16:00 Χαλκερού    Οι Λύκοι -Αίας Παναγίας

1/11/2020 11:00 Χρυσοκάστρου    Φίλιππος Χρυσοκάστρου -Άγιος Λουκάς

**Ρεπό: Α.Ο. Ποταμιάς

**Δεν αποκλείονται αλλαγές στο πρόγραμμα κυρίως για τους αγώνες που αφορούν στους συλλόγους της Θάσου. 

**Φωτογραφία: Μακεδονικός Αγιάσματος/fb 

Read 1303 times Last modified on Thursday, 15 October 2020 10:34

Articles by Author

« March 2021 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
eXTReMe Tracker