http ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΚ: Εκτός έδρας πρόκριση για οκτώ συλλόγους
Saturday, 03 October 2020 15:06

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΚ: Εκτός έδρας πρόκριση για οκτώ συλλόγους

Η Αναγέννηση Λιμεναρίων, εκ των πρωταγωνιστών του Κυπέλλου ΕΠΣ Καβάλας τα τελευταία χρόνια, πέρασε με 1-2 από τις Ελευθερές και την κόντρα με τον τοπικό Κεραυνό.

Ο Βρασίδας Ν. Περάμου πέρασε, μετά από πέναλτι, από το γήπεδο του Αμυγδαλεώνα και την κόντρα με την τοπική Δόξα. Αγγλικό σκορ (4-3) και πρόκριση για τον Αστέρα Φωλιάς κόντρα στον μαχητικό Άρη Πρίνου. Νίκη στο 90 για τον Ορφέα επί της νεοεισελθούσας στην Α΄ κατηγορία Ένωσης Παγγαιϊκού Δρυάδας.  Νίκη πρόκριση για τον Άρη Πηγών, με 2-1 επί του Βυζαντίου. Αναβλήθηκε το παιχνίδι της Δόξας Θεολόγου με τον Βύρωνα Καβάλας.

Για το Κύπελλο Β-Γ κατηγορίας, η ΑΕΚ πέρασε με 0-3 από το Χρυσόκαστρο στη κόντρα με τον «νέο» Φίλιππο και η Ασπίδα Πολυστύλου πήρε το εισιτήριο με 1-0 επί της ΑΕ Πιερέων 2004.

Ο Ατρόμητος  Χαλκερού προκρίθηκε μετά από 120 λεπτά αγώνα, με 2-1, κόντρα στον Απόλλωνα Χρυσοχωρίου. Ο Μακεδονικός Αγιάσματος πέρασε με 0-2 από την Καλλιράχη. Εκτός έδρας κέρδισαν και συνεχίζουν στην διοργάνωση ο ΠΑΟΚ Καβάλας, ο Μακεδονικός Αμισιανών, η Θράκη Γραβούνα και ο Ατρόμητος Ακροβουνίου (μετά από παράταση κόντρα στον Ηρακλή Καβάλας).