http ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΚ: Στον τελικό ο Νέστος
Wednesday, 11 March 2020 14:37

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΚ: Στον τελικό ο Νέστος

Ο Νέστος Χρυσούπολης «σφράγισε» το πρώτο εισιτήριο για τον τελικό του Κυπέλλου ΕΠΣ Καβάλας της φετινής σεζόν παρά την ήττα του με 4-1 από την Αναγέννηση στον επαναληπτικό ημιτελικό στα Λιμενάρια.

Είχε βλέπετε το… μαξιλαράκι του 5-0 στον πρώτο αγώνα που της παρείχε ασφάλεια!!!

Η ομάδα της Θάσου… άγγιξε το θαύμα καθώς ξεκίνησε δυνατά και προηγήθηκε με 2-0. Πιο συγκεκριμένα, στο 30ο λεπτό, από εκτέλεση φάουλ του Μπατάκογλου, ο Δούμπλατζης έκανε το 1-0 που ήταν και το σκορ  ημιχρόνου. Στο 50 από κόρνερ του Κουκουτάρη, ο Δούμπλατζης έκανε το 2-0. Με ένα φάουλ που αμφισβητήθηκε και προκάλεσε διαμαρτυρίες έγινε το 2-1 από τον Κοβάτση. Μετά από ατομική προσπάθεια του Αγγελίδη και σουτ του Σιδηρά έγινε το 3-1 και στο 73 από βαθιά μπαλιά ο Αγγελίδης σκόραρε για το 4-1. Στο 82 ανάποδο ψαλίδι του Αγγελίδη έσωσε πάνω στην γραμμή αμυντικός. Θα σημειώσουμε πως ο Νέστος παρατάχθηκε με αρκετές αλλαγές στο παιχνίδι.