http ΑΟΚ: Ήττα-σοκ στις καθυστερήσεις από τη Νίκη Βόλου
Sunday, 08 March 2020 15:56

ΑΟΚ: Ήττα-σοκ στις καθυστερήσεις από τη Νίκη Βόλου

Σε μια πολύ κρίσιμη αναμέτρηση στο στάδιο «Ανθή Καραγιάννη»,  ο ΑΟΚ υπέστη ήττα σοκ από τη Νίκη Βόλου με 0-1 στις καθυστερήσεις του αγώνα της 23ης αγωνιστικής της Football League, μένει στους 36β., στους -4 από την 2η θέση την οποία κατέχει Ιωνικός που ηττήθηκε στην Τρίγλια. Αν η Καβάλα κέρδιζε θα τον πλησίαζε στο -1β αλλά….

“Δράστης” του… εγκλήματος ήταν ο Άλεξ Ροντρίγκεζ Κρουθ, με καρφωτή κεφαλιά στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, μετά από σέντρα του Μπαταγίνι. Νωρίτερα, στο 80ο λεπτό, ο Γαβριηλίδης με κεφαλιά είχε σκοράρει για τον ΑΟΚ όμως το γκολ ακυρώθηκε για οφσάϊντ (στο ριπλέϊ, ο σκόρερ δεν φάνηκε εκτεθειμένος, σε αντίθεση με τον Βασίλη Παπαδόπουλο που βρισκόταν δίπλα του και θεωρήθηκε πως επηρέαζε τη φάση…).

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο. Στο πρώτο ημίχρονο η Νίκη Βόλου είχε ευκαιρίες για να προηγηθεί ενώ η Καβάλα πήρε τα ηνία και είχε ευκαιρίες στην επανάληψη για να δεχθεί το μοιραίο γκολ λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.