http AOK: Άνετη νίκη επί του Ιάλυσου, ζωντανός στη μάχη της ανόδου!!!
Sunday, 01 March 2020 17:03

AOK: Άνετη νίκη επί του Ιάλυσου, ζωντανός στη μάχη της ανόδου!!!

O ΑΟ Καβάλα κατέκτησε εύκολη νίκη επί του Ιάλυσου στο ματς της 22ης αγωνιστικής της Football League με 3-0 στο «Ανθή Καραγιάννη» και ανέβηκε στην 4η θέση (36β) πολύ κοντά πλέον όμως στην προνομιούχα 2η που δίνει άνοδο…

Στο 31ο λεπτό σε μια ανύποπτη φάση η Καβάλα άνοιξε το σκορ. Ο Καθάριος σέντραρε έξοχα από αριστερά και ο Πέτρος Ορφανίδης με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη, οι «αργοναύτες» ανέβασαν ταχύτητα, είχαν την υπεροχή, κατάφεραν να πετύχουν άλλα δύο τέρματα και έχασαν και άλλες ευκαιρίες. Πιο συγκεκριμένα, στο 52ο λεπτό ο Ορφανίδης σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι. Στο 54 ο Γαβριηλίδης δοκίμασε μακρινό σουτ, ο Ανδρούτσος απέκρουσε και ο Καζαντζίδης πήρε το ριμπάουντ για το 2-0. Στο 60 ατομική ενέργεια του Ορφανίδη, απέφυγε και τον Ανδρούτσο, πάσαρε στον Σκαθαρούδη που δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 3-0.

Φωτογραφία: Χάρης Ιορδανίδης

Read 869 times Last modified on Sunday, 01 March 2020 17:51