http ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΠΣΚ: Νέστος VS Αναγέννηση στον ημιτελικό, εισιτήριο για το Βυζάντιο
Wednesday, 12 February 2020 14:48

Published in ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Ο Νέστος και η Αναγέννηση Λιμεναρίων προκρίθηκαν με αντιπάλους τον Αετό Οφρυνίου και την Δόξα Θεολόγου αντίστοιχα και θα διασταυρώσουν τα ξίφη τους στα ημιτελικά του Κυπέλλου ΕΠΣ Καβάλας. Το Βυζάντιο πήρε το εισιτήριο στο Βερούλειο επί του Ηρακλή Καβάλας. Αναλυτικά:

Νέστος-Αετός Οφρυνίου: 2-1

Ο Αετός προηγήθηκε στο δημοτικό στάδιο Χρυσούπολης στον προημιτελικό με το Νέστο όμως οι γηπεδούχοι αντέδρασαν, πήραν τον έλεγχο του αγώνα και τελικά τη νίκη πρόκριση με 2-1. Στο 9ο λεπτό ο Σαλπιγγίδης έκανε το 0-1. Στο 26 ο Παπαδόπουλος με «βολίδα» απάντησε για το 1-1. Στο 64 δυνατό σουτ του Γεωργιάδη για το 2-1 που ήταν και το τελικό σκορ. Στο 18 σουτ το Λαζαρίδη δεν βρήκε στόχο. Στο 21 ο Μπαϊκαρά δεν κατάφερε να σκοράρει. Στο 80 ο Σαλπιγγίδης έχασε την μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση όταν έκανε σουτ που έσωσε πάνω στη γραμμή ο Μπάμπουρας.

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Δόξα Θεολόγου: 2-0

Η Αναγέννηση Λιμεναρίων ήθελε την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου ΕΠΣ Καβάλας στο γειτονικό ντέρμπι με την Δόξα Θεολόγου και την κατέκτησε με 2-0. Οι φιλοξενούμενοι είχαν τετ-α-τετ που έδιωξε ο Παπαδόπουλος στο 20ο λεπτό. Στο 25 πάσα του Αγγελίδη για το Δούμπλατζη που με πλασέ έκανε το 1-0. Στο 30 εκτέλεση φάουλ του Μπατάκογλου, κεφαλιά του Δούμπλατζη για το 2-0. Ο προημιτελικός έγινε παρουσία πολλών φιλάθλων των δύο ομάδων.

Ηρακλής Καβάλας-Βυζάντιο: 0-2

Το Βυζάντιο είχε την υπεροχή στο Βερούλειο στον προημιτελικό με τον Ηρακλή Καβάλας και πήρε το εισιτήριο για τον ημιτελικό με 0-2. Στο 4ο λεπτό ο Ότσος με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 0-1 και στο 50 ο ίδιος παίκτης με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Ηλιάδη, διαμόρφωσε το τελικό 0-2. Το Βυζάντιο θα περιμένει το νικητή Κεραυνό Πέρνης ή Βύρωνα στους διπλούς ημιτελικούς της διοργάνωσης (πρώτο παιχνίδι στο Κοκκινόχωμα).