http ΑΟΚ: Ήττα-σοκ στην Ηγουμενίτσα, στο -10 από την κορυφή
Sunday, 09 February 2020 16:46

ΑΟΚ: Ήττα-σοκ στην Ηγουμενίτσα, στο -10 από την κορυφή

Ο ΑΟΚ υπέστη ήττα σοκ στην Ηγουμενίτσα στο ματς της 19ης αγωνιστικής της Football League με τον Θεσπρωτό, με 1-0, με το γκολ να μπαίνει στις καθυστερήσεις!!! Η ομάδα της Καβάλας είναι πλέον στους -10 από τον πρωτοπόρο, τα Τρίκαλα (39 έναντι 29β.).

Το παιχνίδι ήταν κλειστό, χωρίς πολλές κλασσικές ευκαιρίες. Ο Κολλάς ήταν ο πιο επιθετικός παίκτης των γηπεδούχων και τελικά αυτός που πέτυχε το… χρυσό γκολ στις καθυστερήσεις με πλασέ (1-0). Ο ΑΟΚ απείλησε με Παπαστεριανό (12ο λεπτό) και Β. Παπαδόπουλο (35ο) όμως στην επανάληψη δεν κατάφερε να φτάσει στην αντίπαλη εστία.

Η σύνθεση του ΑΟΚ:  Δήμιζας, Καζαντζίδης, Μαϊδανός, Στίκας, Παπαστεριανός, Κέρθι, Θωμαϊδης (75 Μελισσόπουλος), Π. Ορφανίδης, Β (66 Οκάν), Παπαδόπουλος Β., Σκαθαρούδης (60 Λ. Ορφανίδης), Μαρκόπουλος.

Read 1137 times Last modified on Sunday, 09 February 2020 16:54