http Νέα λευκή ισοπαλία για τον ΑΟΚ
Sunday, 15 December 2019 14:49

Νέα λευκή ισοπαλία για τον ΑΟΚ

Ο ΑΟ Καβάλα έμεινε στο 0-0 με τον Διαγόρα στο ματς της 12ης αγωνιστικής της Football League στην Ρόδο.

Στο πρώτο ημίχρονο ήταν καλύτερος, πιο πιεστικός όμως δεν κατάφερε να σκοράρει στις φάσεις που δημιούργησε. Πιο συγκεκριμένα, στο 6 τεράστια ευκαιρία για την Καβάλα, μετά την εκτέλεση του κόρνερ ο Γαβριηλίδης πήρε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα έφτασε στον Καθάριο, ο οποίος με κοντινό πλασέ την έστειλε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων. Στο 10 μακρινό σουτ του Κέρθι άουτ. Στο 14 λάθος του Μανωλάκη, ο Μελισσόπουλος βρέθηκε ολομόναχος με τον Τσέλιο όμως ο τερματοφύλακας του Διαφγόρα έκλεισε τον άσο του ΑΟΚ που δεν κατάφερε να σκοράρει. Στο 24 εκτέλεση φάουλ του Μελισσόπουλου, κεφαλιά του Παπαστεριανού άουτ. Στο 36 αντεπίθεση για την Καβάλα, σουτ του Μαρκόπουλου από το ύψος της περιοχής όμως απομάκρυνε ο Τσέλιος. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα για ένα 20λεπτο και μάλιστα στο 48 ο  Μπαρμπαρούσης τροφοδότησε μέσα στην περιοχή τον Μπουρλάκη, ο οποίος πλάσαρε πάνω από τα δοκάρια του Δημιζά. Στο 50 εκτέλεση φάουλ από τον Γλυνό, η μπάλα πέρασε απ΄ όλους τους ποδοσφαιριστές και κατέληξε αουτ. Στο 52 ο Διαγόρας στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα με τον Γλυνό, όμως ο τελευταίος υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ. Στο 63 καλό σουτ του Μελισσόπουλου λίγο άουτ. Στο 76 οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι σε χέρι του Παπαστεριανού  μετά από γύρισματ ου Μπουρλάκη. Στο 90 μετά από κεφαλιά του Μπαρμπαρούση μπλόκαρε ο Δημιζάς

Read 986 times Last modified on Sunday, 15 December 2019 14:59