http Γ΄ Εθνική: Ισοπαλία για τον Κεραυνό και δύο ήττες!!!
Sunday, 01 December 2019 16:37

Γ΄ Εθνική: Ισοπαλία για τον Κεραυνό και δύο ήττες!!!

Ο Δεκέμβρης δεν μπήκε καλά για τους εκπροσώπους της Καβάλας στην Γ΄ Εθνική. Και αυτό γιατί ο Αετός Οφρυνίου αλλά και η Δόξα Θεολόγου ηττήθηκαν στα ματς της 11ης αγωνιστικής από Πανσερραϊκό και Κιλκισιακό αντίστοιχα. Ο Κεραυνός Πέρνης έμεινε στο 0-0 με τον Πανδραμαϊκό. Ρεπό είχε ο Νέστος Χρυσούπολης. Αναλυτικά:

Ο Αετός Οφρυνίου δεν κατάφερε να σταματήσει την πορεία του Πανσερραϊκού καθώς ηττήθηκε με 1-3 στο μεταξύ τους ματς της 11ης αγωνιστικής. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και στο 14ο λεπτό με εύστοχο πέναλτι του Γκούρτσα έκαναν το 0-1. Στο 34 ο Πολύζος έκανε το 0-2 και στο 43 ο Κόνσι ανέβασε τον δείκτη στο 0-3. Στο 61 ο Αποστολίδης μείωσε σε 1-3 αλλά στην επόμενη μισή ώρα ο Αετός δεν κατάφερε να κάνει την ανατροπή.

Λευκή ισοπαλία στο δημοτικό στάδιο Χρυσούπολης στο ματς του Κεραυνού Πέρνης με τον Πανδραμαϊκό. Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή, δημιούργησαν αρκετές καλές στιγμές, είχαν δύο δοκάρια (ένα με τον Μενίκου και ένα με τον Λάσπατζη) όμως η μπάλα δεν τους έκανε το χατίρι.

Η Δόξα Θεολόγου δεν τα κατάφερε στο Κιλκίς στην κόντρα με την τοπική ομάδα στο ματς της 11ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής καθώς ηττήθηκε με 3-1. Με γκολ από τα αποδυτήρια, στο 2ο λεπτό, έγινε το 1-0 για να απαντήσει στο 11 ο Αντωνιάδης σε 1-1. Οι γηπεδούχοι σκόραραν άλλες δύο φορές, μια στο 22 και άλλη μια στο 30. Χρόνος υπήρχε όμως η Δόξα δεν κατάφερε να τον αξιοποιήσει και να κάνει την ανατροπή. Για τους γηπεδούχους σκόραραν οι Δημητριάδης, Μπελίτσας και Κουκουλέκης.

**Η Πειθαρχική Επιτροπή της ΕΠΟ επέβαλε στην Δόξα Θεολόγου πρόστιμο 800 € (αγώνας Γ’ Εθνικής Δόξα Θεολόγου – Ορφέας Ξάνθης).