http ΑΟΚ: Σπουδαία νίκη (2-1), με ανατροπή στο σκορ, επί της Καλαμάτας
Sunday, 17 November 2019 16:34

ΑΟΚ: Σπουδαία νίκη (2-1), με ανατροπή στο σκορ, επί της Καλαμάτας

Ο ΑΟ Καβάλα πέτυχε σπουδαία νίκη, με 2-1, για την 8η αγωνιστική της FOOTBALL LEAGUE  επί της Καλαμάτας στο «Ανθή Καραγιάννη» με ολική ανατροπή στο σκορ και ένα πανέμορφο γκολ του Μαρκόπουλου που μπήκε ως αλλαγή!!!

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο ματς, είχαν δοκάρι με τον Κωνσταντινόπουλο στο 4ο λεπτό και προηγήθηκαν στο 22 με σουτ του  Αλεξόπουλου (0-1). Στο 40 οι «γαλάζιοι» έμειναν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Παπαστεριανού με 2η κίτρινη κάρτα, μια απόφαση που έφερε πολλές διαμαρτυρίες προς τον διαιτητή αλλά και  υποχρεωτικό... μπέρδεμα της τράπουλας. Στην επανάληψη, ο ΑΟΚ άλλαξε τρόπο παιχνιδιού και με την είσοδο του Μαρκόπουλου έγινε πιο απειλητικός. Στο 81 ο Β. Παπαδόπουλος με πλασέ από κοντά ισοφάρισε σε 1-1 και στο 88 με ανάποδο ψαλίδι του Μαρκόπουλου, από μπαλιά του Β. Παπαδόπουλου, από την περιοχή έγινε η ολική ανατροπή για το τελικό

Φωτογραφία: Λάσκαρης Τσούτσας

Read 1270 times Last modified on Sunday, 17 November 2019 17:22