http ΚΥΠΕΛΛΟ Β΄ ΕΠΣΚ (2ος ΟΜΙΛΟΣ): Βυζάντιο VS Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας για την… κούπα
Sunday, 17 November 2019 14:59

Published in ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Το Βυζάντιο και η Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας προκρίθηκαν στον τελικό του Κυπέλλου 2ου ομίλου της Β΄ κατηγορίας.  Η ομάδα του Κοκκινοχώματος επιβλήθηκε με 5-1 του Μακεδονικού Αμισιανών ενώ αυτή του Παλαιοχωρίου πέρασε με 0-1 από την έδρα του κατόχου του τίτλου Κεραυνού Ελευθερών. Αναλυτικά:

Βυζάντιο-Μακεδονικός Αμισιανών:  5-1

Το Βυζάντιο επιβλήθηκε με 5-1 του Μακεδονικού Αμισιανών και προκρίθηκε στον τελικό του Κυπέλλου 2ου ομίλου της ΕΠΣ Καβάλας. Στο 2ο μόλις λεπτό ο Μιχαηλίδης με εύστοχο πέναλτι έκανε το 1-0 και στο 5 ο Χατζησάββας έκανε το 2-0. Στο 35 ο Δημητριάδης ανέβασε τον δείκτη στο 3-0. Στο 60 ο Δημητριάδης σκόραρε για το 4-0. Στο 71 ο Άγκο πέτυχε το πέμπτο τέρμα για το Βυζάντιο. Στο 78 ο Κυριαζούδης μείωσε στο τελικό 5-1.

Κεραυνός Ελευθερών-Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας: 0-1

Ωραίο παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο των Ελευθερών μεταξύ του Κεραυνού και της Ένωσης Παγγαιϊκού Δρυάδας και οι φιλοξενούμενοι πήραν τη πρόκριση με 0-1. Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα. Στο 69 η Ένωση κέρδισε πέναλτι με τον Ρούγα, στην «βούλα» πήγε ο Κεχαγιάς για το 0-1. Στο 80 κέρδισε πέναλτι ο Κεραυνός όμως ο Κωνσταντάρας έστειλε τη μπάλα άουτ. Οι γηπεδούχοι είχαν και δύο δοκάρια, ένα με τον Δανιηλίδη και ένα με τον Εμμανουηλίδη.

Το πανόραμα των ημιτελικών του Κυπέλλου Β΄ κατηγορίας ΕΠΣΚ (2ος όμιλος)

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ-ΕΝΩΣΗ ΠΑΓΓΑΙΪΚΟΥ ΔΡΥΑΔΑΣ  0-1

ΒΥΖΑΝΤΙΟ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΜΙΣΙΑΝΩΝ   5-1

Read 1419 times Last modified on Sunday, 17 November 2019 16:37