http Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ: «Διπλό» για το Νέστο, τρίποντο για τον Κεραυνό, βαριά ήττα για την Δόξα Θεολόγου
Saturday, 16 November 2019 15:50

Ο Νέστος πέρασε με 0-1  από το γήπεδο του Οφρυνίου και το τοπικό ντέρμπι της 9ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής με τον τοπικό Αετό. Ο Κεραυνός Πέρνης, με γκολ στις καθυστερήσεις πήρε σπουδαία νίκη με 2-1 επί του Κιλκισιακού. Βαριά ήττα για την Δόξα Θεολόγου, με 7-0, στις Σέρρες επί του Πανσερραϊκού. Αναλυτικά:

Ντέρμπι είχαμε στο Οφρύνιο με μεγάλο νικητή το Νέστο, με 0-1. Το γκολ τρίποντο πέτυχε στο 67ο λεπτό ο Φραγκούλης. Οι γηπεδούχοι ανέβηκαν στη συνέχεια για να πιέσουν και ο Νέστος έγινε επικίνδυνος στις αντεπιθέσεις.

Ο Κεραυνός Πέρνης κατέκτησε πολύτιμη νίκη, με 2-1, επί του Κιλκισιακού. Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα. Στο 60 ο Μπαντάνης έκανε το 1-0 για να ισοφαρίσει στο 86 ο Μπελίτσας. Στις καθυστερήσεις, στο 90+, ο Μελισσόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Βαριά ήττα, με 7-0, για την Δόξα Θεολόγου στις Σέρρες από τον Πανσερραϊκό.  Ο Πτηνόπουλος πέτυχε χατ-τρικ (1ο, 28ο, 58ο λεπτό). Ο Γκούρτσας πέτυχε δύο γκολ, ένα στο 47ο λεπτό και ένα στο 52 με εύστοχο πέναλτι. Από ένα γκολ πέτυχαν Πολύζος και Ομπόσου.