http ΑΟΚ: Τεσσάρα και πρώτη θέση!!!
Sunday, 03 November 2019 16:30

ΑΟΚ: Τεσσάρα και πρώτη θέση!!!

Ο ΑΟ Καβάλας υποδέχθηκε στο «Ανθή Καραγιάννη» τον Θεσπρωτό για την 6η αγωνιστική της Football League και πήρε το τρίποντο με 4-1.

Σε συνδυασμό μάλιστα με τα υπόλοιπα αποτελέσματα βρέθηκε στην κορυφή της κατάταξης με 11β. (σε ισοβαθμία με Ιεράπετρα και Βέροια).

Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο με 1-1. Στο 25 ο Γαβριηλίδης με κεφαλιά έκανε το 1-0 και στο 4 3 ο Ντάλα Κόστα ισοφάρισε σε 1-1. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα και μετά το 60 κατάφεραν να σκοράρουν τρεις φορές και να πάρουν το πολύτιμο τρίποντο. Πιο συγκεκριμένα, στο 64 χέρι του Σταυρίδη στην περιοχή και πέναλτι για τον ΑΟΚ. Στην εκτέλεση πήγε ο Βόσαλικ για το 2-1. Στο 72 σέντρα του Καθάριου για τον Βόσαλικ που με κεφαλιά έκανε το 3-1. Στο 80 ο Β. Παπαδόπουλος από κοντά διαμόρφωσε το τελικό 4-1. Στο 15 προσπάθεια του Βόσαλικ, η μπάλα κοντράρει και η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι.

Φωτογραφία: Λάσκαρης Τσούτσας

Read 1396 times Last modified on Sunday, 03 November 2019 16:33