http ΚΥΠΕΛΛΟ Α΄ ΕΠΣΚ: Στον τελικό και ο Βύρωνας Καβάλας
Saturday, 02 November 2019 19:32

ΚΥΠΕΛΛΟ Α΄ ΕΠΣΚ: Στον τελικό και ο Βύρωνας Καβάλας

Ο Βύρων Καβάλας υποδέχθηκε, υπό το φως των προβολέων στο Βερούλειο, την Δόξα Αμυγδαλεώνα στον ημιτελικό του Κυπέλλου της Α΄ κατηγορίας και πήρε τη νίκη –πρόκριση με 3-1. Ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα στον τελικό της διοργάνωσης ο Βύρωνας πήρε το εισιτήριο και στα προημιτελικά του  Κυπέλλου Ερασιτεχνών της ΕΠΣΚ.

Το ημίχρονο έληξε με 1-0 με γκολ του Καλτσίδη από το 25ο λεπτό. Στο 60 από κάθετη του Σεμερτζίδη ο Σακκόπουλος βγήκε τετ-α-τετ για το 2-0. Στο 70 μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Τσαρούχας με σουτ έξω από την περιοχή μείωσε σε 2-1. Στο 75 οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Αβραμίδη. Στο 81, από μπαλιά του Βλάχου, ο Παντελίδης διαμόρφωσε το τελικό 3-1. Ο Γ. Αγγελίδης είχε την ευκαιρία να δώσει χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς παίκτες.