http ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ: «Μπαλωθιές» του ΑΟΚ, 2-0 επί του ΟΦΗ
Wednesday, 30 October 2019 20:15

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ: «Μπαλωθιές» του ΑΟΚ, 2-0 επί του ΟΦΗ

Published in ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Τα… μπαμ στις αναμετρήσεις του Κυπέλλου συνεχίζονται κι αυτή την φορά ήταν η σειρά της Καβάλας! Με γκολ-κεφαλιές του Κουτσούμπα και του Παπαδόπουλου επικράτησε με 2-0 του ΟΦΗ και ενόψει τις ρεβάνς έχει πολλές ελπίδες πρόκρισης στους «16».

Οι γηπεδούχοι ήταν φανερά ανώτεροι του ΟΦΗ στο πιο μεγάλο μέρος του πρώτου ημιχρόνου. Μόλις στο 6ο λεπτό βρήκαν το γκολ μετά από εκτέλεση κόρνερ, τρεις κεφαλιές και μία στο τέλος που βρήκε δίχτυα από τον Κουτσούμπα με ευθύνη και του κίπερ Γουόλι που δεν κατάφερε να κρατήσει την μπάλα εκτός εστίας (1-0).

Ο ΟΦΗ επιχείρησε να αντιδράσει. Όμως δεν είχε την ανάλογη εικόνα. Σαν να μην έφτανε αυτό αφού η Καβάλα είχε τρεις τουλάχιστον φάσεις και μάλιστα σκόραρε ξανά. Στο 38′ με σέντρα Ορφανίδη και κεφαλιά του Βασίλη Παπαδόπουλου τον οποίον έχασαν οι Νάστος και Μπράουν έγινε το 2-0 που έμελλε να είναι το τελικό σκορ.

Φωτογραφία: Λάσκαρης Τσούτσας

Read 1219 times Last modified on Wednesday, 30 October 2019 20:22