http Τέλος σεζόν για την Αναγέννηση Λιμεναρίων με φιλική ήττα από τον ΑΟΚ!!!
Friday, 24 May 2019 19:54

Τέλος σεζόν για την Αναγέννηση Λιμεναρίων με φιλική ήττα από τον ΑΟΚ!!!

Η Αναγέννηση Λιμεναρίων βρέθηκε το απόγευμα της Παρασκευής (24/5) στο «Ανθή Καραγιάννη» για το τελευταίο παιχνίδι της χρονιάς, το φιλικό με τον ΑΟΚ.

Οι φιλοξενούμενοι με νεανικό σύνολο και… μόνο τους ντόπιους στη σύνθεση, έχοντας και… βοήθεια από τον Κέρθι και έναν τερματοφύλακα των «αργοναυτών» προηγήθηκαν με 0-3 και το ημίχρονο έληξε με 1-3. Στην επανάληψη, έγιναν αλλαγές εκατέρωθεν και ο ΑΟΚ κέρδισε τελικά με 4-3.

Για την ιστορία, το 0-1 έκανε ο Κουκουτάρης μετά από προσπάθεια του Ιακωβίδη, το 0-2 έκανε το Κέρθι μετά από εκτέλεση κόρνερ του Αγγελίδη και το 0-3 ο Γ. Αγγελίδης με ωραία ατομική προσπάθεια και σουτ στο «γάμα».  Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-3 και στην επανάληψη διαμορφώθηκε το τελικό 4-3.

Ο προπονητής του ΑΟΚ, Παύλος Δερμιτζάκης, έκανε δοκιμές παικτών και παράλληλα είχε την ευκαιρία να δει και τους νεαρούς άσους της Αναγέννησης.

Read 1361 times Last modified on Friday, 24 May 2019 20:08