http Β ΕΠΣΚ (ΜΠΑΡΑΖ): Μοιρασιά για Χρυσοχώρι και Αμισιανά, νίκη για τον Άρη Ζυγού
Saturday, 04 May 2019 18:05

Β ΕΠΣΚ (ΜΠΑΡΑΖ): Μοιρασιά για Χρυσοχώρι και Αμισιανά, νίκη για τον Άρη Ζυγού

Ισόπαλο το ματς της πρεμιέρας των μπαράζ ανόδου μεταξύ Απόλλωνα Χρυσοχωρίου και Μακεδονικού Αμισιανών. "Διπλό" για τον Άρη Ζυγού στα μπαράζ παραμονής. Ρεπό είχαν ο Αστέρας Φωλιάς (2η θέση στον 3ο όμιλο της Β΄ κατηγορίας) και Ατρόμητος Ακροβουνίου (Μπαράζ παραμονής). Αναλυτικά:

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Μακεδονικός Αμισιανών: 2-2

Ισόπαλο, με 2-2, έληξε το παιχνίδι μεταξύ του Απόλλων Χρυσοχωρίου και του Μακεδονικού Αμισιανών στην πρεμιέρα των μπαράζ ανόδου στην Α΄ κατηγορία, που έγινε στο γήπεδο Ν. Καρβάλης. Οι τυπικά γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ με κεφαλιά από την μικρή περιοχή του Τσίρτσου (1-0). Στο 40 ο Βαμβακίδης με πλασέ ισοφάρισε σε 1-1 και αυτό ήταν το σκορ ημιχρόνου. Στο ξεκίνημα της επανάληψης, ο Μακεδονικός προηγήθηκε με τον Λόλακα, 1-2. Στη συνέχεια είχε δοκάρι με τον Βαμβακίδη αλλά και ευκαιρίες για το 1-3. Αντ΄ αυτού στο 88 ο Νικολόπουλος ισοφάρισε στο τελικό 2-2.

Αίας Παναγίας-Άρης Ζυγού: 1-2

Πολύτιμη νίκη, με 1-2, κατέκτησε ο Άρης Ζυγού στην πρεμιέρα των μπαράζ παραμονής στην Β΄ κατηγορίας κόντρα στον Αίαντα Παναγίας, στο ματς που έγινε στο γήπεδο των Πηγών. Στο 11ο λεπτό οι τυπικά γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Κοντάκη, 1-0. Στο 18 ο Γερμανίδης με πλασέ ισοφάρισε σε 1-1 και έτσι έληξε το ημίχρονο. Στην επανάληψη, ο Άρης Ζυγού πατούσε καλύτερα στο  γήπεδο και στο 58 κέρδισε πέναλτι. Στην «βούλα» πήγε ο Μητσιός όμως έστειλε τη μπάλα άουτ. Στο 83, μετά από λάθη στην άμυνα, ο Κρόκος διαμόρφωσε το τελικό 1-2.