http Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Πάτησε κορυφή ο ΑΟΚ!!!
Sunday, 17 March 2019 15:38

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Πάτησε κορυφή ο ΑΟΚ!!!

Ο ΑΟ Καβάλα πάτησε κορυφή μετά το 1-2 επί του Αετού στο Οφρύνιο για την 22η αγωνιστική του 1ου ομίλου της  Γ΄ Εθνικής αλλά και το «Χ» του Νέστου στο εντός έδρας ματς με τον Απόλλωνα Παραλιμνίου (2-2). Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για τον Κεραυνό Πέρνης με 0-3 επί του Εθνικού Σιδηροκάστρου. Αναλυτικά:

Ο ΑΟΚ κατέκτησε το «διπλό», με 1-2, στο τοπικό ντέρμπι με τον Αετό και βρέθηκες την κορυφή. Στο 62ο λεπτό ο Παπαδόπουλος έκανε το 0-1 όμως στο 70 ο Μουδούρογλου απάντησε για το 1-1. Πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί, στο 73, ο Γιαντσίνοβιτς διαμόρφωσε το τελικό 1-2.

Εντός έδρας στραβοπάτημα, με 2-2, για το Νέστο Χρυσούπολης στο ματς με τον Απόλλωνα Παραλιμνίου. Στο 7ο λεπτό ο Ν. Μελισσόπουλος με εύστοχο πέναλτι έκανε το 1-0 όμως ο Μουτεσίδης στο 22 απάντησε για το 1-1. Στο 88 ο Μπέλιτς έδωσε και πάλι προβάδισμα στην ομάδα της Χρυσούπολης, 2-1. Στις καθυστερήσεις όμως ο Γουναρίδης διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Ο Κεραυνός Πέρνης κατέκτησε το «διπλό» στο Σιδηρόκαστρο με 0-3 και σταθεροποιεί την θέση του πάνω από την ζώνη υποβιβασμού. Στο 16 ο Τζιβανόπουλος έκανε το 0-1, στο 30 ο Χαριτίδης έκανε το 0-2 και έτσι έληξε το ημίχρονο. Στο 70 ο Χατζηκυριάκου διαμόρφωσε το τελικό 0-3.