http Γ΄ Εθνική: Τρίποντα για Νέστο, ΑΟΚ και Αετό, «Χ» για τον Κεραυνό
Sunday, 27 January 2019 15:45

Γ΄ Εθνική: Τρίποντα για Νέστο, ΑΟΚ και Αετό, «Χ» για τον Κεραυνό

Published in ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Ο Νέστος καρδιοχτύπησε όμως κατέκτησε το «διπλό» με 0-1 στο «Φ. Κοσμάς» με αντίπαλο τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης για την 16η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής. Το χρυσό γκολ πέτυχε στο 90ο λεπτό ο Μκρτσιάν και κράτησε την ομάδα του στην κορυφή της κατάταξης.

Ο ΑΟΚ πήρε το τρίποντο με 2-0 κόντρα στον Άρη Αβάτου. Στο 15ο λεπτό ο Λυμπεράκης έκλεψε την μπάλα, έβγαλε τη σέντρα και ο Βαλαβανόπουλος με κεφαλιά έκανε το 1-0. Στο 52 ο Τσούτσης με κεφαλιά σκόραρε για το 2-0 που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.

Ο Αετός πέρασε με 1-3 από το Σιδηρόκαστρο και την κόντρα με τον τοπικό Εθνικό. Δύο γρήγορα γκολ, στο 24 από τον Μουδούρογλου και στο 27 από τον Παυλίδη έφεραν την ομάδα του Δ. Σίτσα μπροστά στο σκορ. Στο 50 ο Παρούκας έβαλε τον Εθνικό στο ματς μειώνοντας σε 1-2. Στο 56 όμως ο Μουδούρογλου… ξαναχτύπησε για το τελικό 1-3.

Δεύτερη σερί ισοπαλία για τον Κεραυνό Πέρνης σε διάστημα λίγων ημερών. Υποδέχθηκε, το απόγευμα της Κυριακής 27/1, τον Απόλλωνα Παραλιμνίου και μοιράστηκαν τους βαθμούς με 1-1. Στο 11ο λεπτό ο Μπαντάνης με προβολή έκανε το 1-0. Στο ημίχρονο ο Καλτσάς αποβλήθηκε λόγω διαπληκτισμού με κάποιον παράγοντα από τους αντιπάλους και ο Κεραυνός έμεινε με 10 παίκτες για ένα ημίχρονο. Στο 90 με αυτογκόλ του Λεγάτου, η μπάλα χτύπησε στην πλάτή του, διαμορφώθηκε το τελικό 1-1.