http ΕΠΣΚ: Δύσκολα παιχνίδια σε όλα τα γήπεδα
Thursday, 18 October 2018 17:26

ΕΠΣΚ: Δύσκολα παιχνίδια σε όλα τα γήπεδα

Written by 
Published in ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Γεμάτο είναι το Σαββατοκύριακο 20-21 Οκτωβρίου 2018 καθώς διεξάγονται οι αγώνες της 5ης αγωνιστικής της Α΄ κατηγορίας, της 5ης αγωνιστικής όλων των ομίλων της Β΄ κατηγορίας ΕΠΣ Καβάλας.

Ο πρωτοπόρος της Α΄ κατηγορίας Ορφέας θα βρεθεί στις Πηγές για το παιχνίδι με τον τοπικό Άρη τον οποίο κέρδισε πριν λίγες μέρες στο θεσμό του Κυπέλλου κατηγοριών. Ο Βύρωνας παίζει εκτός έδρας με τον Βρασίδα, ο Κεραυνός Κρηνίδων έχει γειτονικό ντέρμπι με τον ΜΑ Φιλίππων, ο Ολυμπιακός Καβάλας υποδέχεται τον Φρίξο Πλατανοτόπου, ο Ατρόμητος Χαλκερού παίζει εντός έδρας με την Αναγέννηση Λιμεναρίων, ο Θεαγένης παίζει στο Λιμένα με το Ναζιανζό και η Δόξα Θεολόγου-που προέρχεται από δύο ήττες στο θεσμό του Κυπέλλου-υποδέχεται την ανανεωμένη ΑΕΚ.

Στην Β΄ κατηγορία είναι προγραμματισμένα τα εξής γειτονικά ντέρμπι Ποντιακός –Αγίασμα, Πανιώνιος Ξεριά-Ατρόμητος Λεκάνης, Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας-Κεραυνός Ελευθερών, Βυζάντιο-Ατρόμητος Ακροβουνίου, ΑΟ Ποταμιάς-Αίας Παναγίας, Κεραυνός Καλλιράχης-Άρης Πρίνου. Αστέρας Φωλιάς-ΑΟ Ελαιοχωρίου, Δόξα Αμυγδαλεώνα-Άρης Ζυγού και ΑΕ Πιερέων-ΑΟ Κάρυανης. Ο πρωτοπόρος του 1ου ομίλου Απόλλων Χρυσοχωρίου  υποδέχεται τον Φάρο Μαριών, ο πρωτοπόρος του 2ου ομίλου Μακεδονικός Αμισιανών έχει εκτός έδρας μάχη με τον Άγιο Λουκά και με τη σειρά του, ο ΜΑ Ορφανίου υποδέχεται τον ουραγό ΑΣ Παγγαίο. 

Το πρόγραμμα

ΣΑΒΒΑΤΟ 20-10-2018

ΧΑΛΚΕΡΟΥ          15:45     ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΑΛΚΕΡΟΥ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΜΕΝΑΡΙΩΝ

Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ        16:00     ΒΡΑΣΙΔΑΣ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ-ΒΥΡΩΝΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΚΩΤΣΑΛΟΥ          16:00     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ-ΦΡΙΞΟΣ ΠΛΑΤΑΝΟΤΟΠΟΥ

ΠΗΓΩΝ               16:00       ΑΡΗΣ ΠΗΓΩΝ-ΟΡΦΕΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΚΡΗΝΙΔΩΝ         16:00     ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΡΗΝΙΔΩΝ-Μ.Α. ΦΙΛΙΠΠΩΝ

ΠΟΝΤΟΛΙΒΑΔΟΥ 16:00  ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ ΠΟΝΤΟΛΙΒΑΔΟΥ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΓΙΑΣΜΑΤΟΣ

ΚΕΡΑΜΩΤΗΣ      16:00     Π.Ο. ΚΕΡΑΜΩΤΗ-ΜΥΡΜΙΔΟΝΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΞΕΡΙΑ               16:00     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΞΕΡΙΑ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΛΕΚΑΝΗΣ

ΠΟΛΥΣΤΥΛΟΥ     16:00     ΑΣΠΙΣ ΠΟΛΥΣΤΥΛΟΥ-ΠΑΟΚ

ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ  16:00     ΕΝΩΣΗ ΠΑΓΓΑΙΪΚΟΥ ΔΡΥΑΔΑΣ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ

ΚΟΚΚΙΝΟΧΩΜΑΤΟΣ  16:00     ΒΥΖΑΝΤΙΟ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΚΡΟΒΟΥΝΙΟΥ

ΓΕΡΟΝΤΑ               16:30     ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ ΓΕΡΟΝΤΑ-ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΟΡΦΑΝΙΟΥ            16:30     Μ.Α. ΟΡΦΑΝΙΟΥ-ΑΣ ΠΑΓΓΑΙΟ

ΚΥΡΙΑΚΗ 21-10-2018

Ν. ΚΑΡΒΑΛΗΣ          11:00     ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ-ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΠΟΤΑΜΙΑΣ             12:00     Α.Ο. ΠΟΤΑΜΙΑΣ-ΑΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ

ΠΡΙΝΟΥ                 12:00    ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΑΛΛΙΡΑΧΗΣ -ΑΡΗΣ ΠΡΙΝΟΥ

ΧΡΥΣΟΧΩΡΙΟΥ        15:15     ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΡΥΣΟΧΩΡΙΟΥ-ΦΑΡΟΣ ΜΑΡΙΩΝ

ΛΙΜΕΝΑ                 15:30     ΘΕΑΓΕΝΗΣ-ΝΑΖΙΑΝΖΟΣ Ν. ΚΑΡΒΑΛΗΣ

ΠΟΤΟΥ                   16:00          ΔΟΞΑ ΘΕΟΛΟΓΟΥ-ΑΕΚ

ΚΩΤΣΑΛΟΥ             16:00     ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΜΙΣΙΑΝΩΝ

ΜΕΛΙΣΣΟΚΟΜΕΙΟΥ   16:00       Α.Ε. ΠΙΕΡΕΩΝ 2004-Α.Ο. ΚΑΡΥΑΝΗΣ

ΦΩΛΙΑΣ                   16:00     ΑΣΤΕΡΑΣ ΦΩΛΙΑΣ-Α.Ο. ΕΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ

ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ       16:00     ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ-ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ

 

Read 1323 times Last modified on Friday, 19 October 2018 10:15

Articles by Author

« January 2020 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
eXTReMe Tracker