http Κύπελλο ΕΠΣΚ: Δέκα ομάδες έφτασαν στο 2Χ3
Sunday, 02 September 2018 18:22

Κύπελλο ΕΠΣΚ: Δέκα ομάδες έφτασαν στο 2Χ3

Written by 
Published in ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Η 2η αγωνιστική του Κυπέλλου ΕΠΣ Καβάλας έχει ολοκληρωθεί και δέκα ομάδες έχουν φτάσει στο 2Χ3.

Είναι ο Αετός Ορφανού, ο Κεραυνός Πέρνης, ο Κεραυνός Ελευθερών, ο Φρίξος Πλατανοτόπου, ο Ορφέας Ελευθερούπολης, η Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας, ο Βύρωνας Καβάλας, η Δόξα Θεολόγου, η Αναγέννηση Λιμεναρίων και ο Άρης Πηγών.

Εκκρεμούν τα παιχνίδια Πανιώνιος Ξεριά-Νέστος και Δόξα Αμυγδαλεώνα-ΑΟΚ. 

Το πανόραμα της 1ης φάσης του Κυπέλλου

1ος όμιλος

1η αγωνιστική

Ποταμιά-Φάρος Μαριών  2-0

Αίας Παναγίας- Δόξα Θεολόγου  0-5

2η αγωνιστική 

Αίας Παναγίας- Φάρος Μαριών  2-2

Δόξα Θεολόγου-Ποταμιά   6-0

Βαθμολογία  (2η αγωνιστική)

Δόξα Θεολόγου  11-0   6

ΑΟ Ποταμιάς  2-6    3

Φάρος Μαριών   2-4   1  

Αίας Παναγίας   2-7    1  

3η αγωνιστική

Αίας Παναγίας-Ποταμιά

Φάρος Μαριών- Δόξα Θεολόγου

 

2ος όμιλος

1η αγωνιστική

Άρης Πρίνου-Κεραυνός Καλλιράχης  1-2

Αναγέννηση Λιμεναρίων- Θεαγένης  3-0

2η αγωνιστική 

Κεραυνός Καλλιράχης- Αναγέννηση Λιμεναρίων   1-4

Θεαγένης-Άρης Πρίνου    0-0

Βαθμολογία (2η αγωνιστική)

Αναγέννηση Λιμεναρίων  7-1      6  

Κεραυνός Καλλιράχης  3-5       3  

Άρης Πρίνου  1-2      1

Θεαγένης   0-3      1

3η αγωνιστική

Αναγέννησης Λιμεναρίων- Άρης Πρίνου

Κεραυνός Καλλιράχης- Θεαγένης

 

3ος όμιλος

1η αγωνιστική

Πανιώνιος Ξεριά-Ατρόμητος Λεκάνης  3-0

Χρυσοχώρι- Νέστος   0-5

2η αγωνιστική

Ατρόμητος Λεκάνης-Χρυσοχώρι 1-3

Νέστος-Πανιώνιος Ξεριά  5/9 (17.30)

Βαθμολογία (2η αγωνιστική)

Νέστος  Χρυσούπολης  5-0   3   *

Πανιώνιος Ξεριά   3-0     3    *

Απόλλων Χρυσοχωρίου   3-6  3  

Ατρόμητος Λεκάνης   1-6    0

*Έχουν αγώνα λιγότερο.

3η αγωνιστική

Χρυσοχώρι-Πανιώνιος Ξεριά

Ατρόμητος Λεκάνης-Νέστος

 

4ος όμιλος

1η αγωνιστική

Μυρμιδόνες- Καβάλα 2004/ΑΕΚ Β     1-2

Ναζιανζός- Κεραυνός Πέρνης       0-2

2η αγωνιστική

Καβάλα 2004/ΑΕΚ Β' –Ναζιανζός      1-3

Μυρμιδόνες Καβάλας- Κεραυνός Πέρνης   0-3

Βαθμολογία (2η αγωνιστική)

Κεραυνός Πέρνης  5-0   6

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης  3-3  3

Καβάλα 2004/ΑΕΚ Β΄    3-4  3

Μυρμιδόνες Καβάλας  1-5  0

3η αγωνιστική

Ναζιανζός-Μυρμιδόνες

Καβάλα 2004/ΑΕΚ Β'- Κεραυνός Πέρνης

 

5ος όμιλος

1η αγωνιστική

ΠΑΟΚ-Ποντιακός Ποντολιβάδου   6-1

Άγιος Λουκάς- Ατρόμητος Χαλκερού   0-5

2η αγωνιστική

Ποντιακός Ποντολιβάδου- Άγιος Λουκάς   3-0

Ατρόμητος Χαλκερού- ΠΑΟΚ   1-1

Βαθμολογία (2η αγωνιστική)

ΠΑΟΚ    7-2     4   

Ατρόμητος Χαλκερού  6-1   4  

Ποντιακός Ποντολιβάδου   4-6   3

Άγιος Λουκάς   0-8   0

3η αγωνιστική

Άγιος Λουκάς- ΠΑΟΚ

Ποντιακός Ποντολιβάδου- Ατρόμητος Χαλκερού

 

6ος όμιλος

1η αγωνιστική

Μακεδονικός Αγιάσματος-Μαίανδρος Γέροντα   1-4

Κεραμωτή- Άρης Πηγών  0-2

2η αγωνιστική

Μαίανδρος Γέροντα-Κεραμωτή  1-2

Μακεδονικός Αγιάσματος-Άρης Πηγών   0-4

Βαθμολογία (2η αγωνιστική)

Άρης Πηγών  6-0      6

Μαίανδρος Γέροντα  5-3 3

Κεραμωτή    2-3   3   

Μακεδονικός Αγιάσματος  1-8    0

3η αγωνιστική

Κεραμωτή-Αγίασμα

Μαίανδρος Γέροντα-Άρης Πηγών

 

 7ος όμιλος

1η αγωνιστική

Ολυμπιακός Καβάλας-Ποσειδών   2-2

Βύρωνας-ΑΕΚ   3-2

2η αγωνιστική

Ποσειδών-Βύρωνας Καβάλας    2-6

ΑΕΚ- Ολυμπιακός Καβάλας   1-0

Βαθμολογία (2η αγωνιστική)

Βύρωνας Καβάλας  9-4    6

ΑΕΚ Καβάλας   3-3   3

Ολυμπιακός Καβάλας  2-3   1

Ποσειδών Καβάλας  4-8   1

3η αγωνιστική

Βύρωνας Καβάλας-Ολυμπιακός Καβάλας

Ποσειδών-ΑΕΚ

 

8ος όμιλος

1η αγωνιστική

ΑΟ Ελαιοχωρίου- Ατρόμητος Ακροβουνίου  0-3

Μακεδονικός Αμισιανών-Αετός Ορφανού   3-7

2η αγωνιστική

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Μακεδονικός Αμισιανών   2-2

ΑΟ Ελαιοχωρίου-Αετός Ορφανού  0-5

Βαθμολογία (2η αγωνιστική)

Αετός Ορφανού   12-3      6

Ατρόμητος Ακροβουνίου  5-2     4  

Μακεδονικός Αμισιανών  5-9  1  

ΑΟ Ελαιοχωρίου    0-8     0

3η αγωνιστική

Μακεδονικός Αμισιανών-Ελαιοχώρι

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Αετός Ορφανού

 

9ος όμιλος

1η αγωνιστική

Άρης Ζυγού-Ασπίδα Πολυστύλου   1-0

Μ.Α.Φιλίππων-Κεραυνός Κρηνίδων  1-1 

2η αγωνιστική

Ασπίδα Πολυστύλου- Μ.Α.Φιλίππων   1-2

Κεραυνός Κρηνίδων- Άρης Ζυγού    4-0

Βαθμολογία (2η αγωνιστική)

Κεραυνός Κρηνίδων  5-1    4

ΜΑ Φιλίππων  3-2    4  

Άρης Ζυγού  1-4    3

Ασπίδα Πολυστύλου  1-3    0

3η αγωνιστική

Μ.Α. Φιλίππων- Άρης Ζυγού

Ασπίδα Πολυστύλου- Κεραυνός Κρηνίδων

 

10ος όμιλος

1η αγωνιστική

Ηρακλής Καβάλας-Ελπίδες  Καβάλας  2-0

Δόξα Αμυγδαλεώνα-ΑΟΚ   δ.δ.

2η αγωνιστική

Ελπίδες- Δόξα Αμυγδαλεώνα    0-1

Ηρακλής Καβάλας- ΑΟΚ   0-6  

Βαθμολογία (2η αγωνιστική)

ΑΟΚ     6-0    3  *

Δόξα Αμυγδαλεώνα    1-0  3 *

Ηρακλής Καβάλας  2-6    3

Ελπίδες Καβάλας  0-3    0

*Έχουν αγώνα λιγότερο.

3η αγωνιστική

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Ηρακλής Καβάλας

Ελπίδες- ΑΟΚ

 

11ος όμιλος

1η αγωνιστική

Κεραυνός Ελευθερών-Αστέρας Φωλιάς    1-0

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-Βρασίδας      0-5

2η αγωνιστική

Αστέρας Φωλιάς-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα    3-0

Βρασίδας- Κεραυνός Ελευθερών    1-3

Βαθμολογία (2η αγωνιστική)

Κεραυνός Ελευθερών   4-1  6

Βρασίδας    6-3         3

Αστέρας Φωλιάς    3-1    3  

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα    0-8  0

3η αγωνιστική

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα- Κεραυνός Ελευθερών

Αστέρας Φωλιάς-Βρασίδας

 

12ος όμιλος

1η αγωνιστική

Α.Ο. Κάρυανης-ΑΕ Πιερέων 2004   3-1

Μ.Α. Ορφανίου-Φρίξος Πλατανοτόπου   1-3

2η αγωνιστική  

ΑΕ Πιερέων 2004-Μ.Α. Ορφανίου   1-2

Φρίξος Πλατανοτόπου-Α.Ο. Κάρυανης   2-1

Βαθμολογία (2η αγωνιστική)

Φρίξος Πλατανοτόπου  5-2   6

ΑΟ Κάρυανης  4-3  3

ΜΑ Ορφανίου   3-4  3

ΑΕ Πιερέων 2003   2-5   0

3η αγωνιστική

Μ.Α. Ορφανίου-Α.Ο.Κάρυανης

ΑΕΠιερέων 2004-Φρίξος Πλατανοτόπου

 

13ος όμιλος

1η αγωνιστική

Βυζάντιο- Ένωση Παγ. Δρυάδας  1-3

ΑΣ Παγγαίο-Ορφέας  0-6

2η αγωνιστική

Ένωση Παγ. Δρυάδας-ΑΣ Παγγαίο   5-0

Ορφέας Ελευθερούπολης –Βυζάντιο  4-1

Βαθμολογία (2η αγωνιστική)

Ορφέας Ελευθερούπολης  10-1  6 

Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας 8-1  6

Βυζάντιο  2-7     0

ΑΣ Παγγαίο   0-11    0

3η αγωνιστική

ΑΣ Παγγαίο-Βυζάντιο

Ένωση Παγ. Δρυάδας-Ορφέας 

(Φωτογραφία: Άρης Πηγών/fb)

Read 1797 times Last modified on Sunday, 02 September 2018 18:26

Articles by Author

« December 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
eXTReMe Tracker