http Γ΄ κατηγορία ΕΠΣΚ: «Διπλά» για Κεραμωτή, ΑΕ Πιερέων και Άγιο Λουκά
Sunday, 04 March 2018 19:29

Γ΄ κατηγορία ΕΠΣΚ: «Διπλά» για Κεραμωτή, ΑΕ Πιερέων και Άγιο Λουκά

Published in ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Η Κεραμωτή πέρασε με 0-6 από την έδρα των Ελπίδων Καβάλας για την 21η αγωνιστική της Γ΄ κατηγορίας. Πολύτιμα «διπλά» κατέκτησαν η ΑΕ Πιερέων 2004 και ο Άγιος Λουκάς με αντιπάλους τον Άρη Ακροποτάμου και τους Λύκους αντίστοιχα. Τρίποντο για την Καβάλα 2004, αναβολή στη Νικήσιανη, άνευ αγώνα νίκη για το Μυρτόφυτο.

Άρης Ακροποτάμου-ΑΕ Πιερέων 2004:  0-3

Σε ένα όμορφο παιχνίδι ανάμεσα στον Άρη Ακροποτάμου και την ΑΕ Πιερέων 2004 στο γήπεδο της Κάρυανης (λόγω ακαταλληλότητας αυτού στον  Ακροπόταμο) οι φιλοξενούμενοι κατέκτησαν το πολύτιμο τρίποντο με 0-3.

Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο στο πρώτο ημίχρονο όμως οι τυπικά φιλοξενούμενοι με όπλο την εμπειρία τους κατάφεραν να προηγηθούν με 0-2. Στο 20 με φάουλ ο Παπαδής έκανε το 0-1 και στο 28 ο Γ. Γραβάνης έχασε ευκαιρία που έβγαλε ο Τσιπούρας σωτήρια. Στο 35 ανατροπή του Τσολάκη και πέναλτι για την ΑΕΠ. Στην «βούλα» πήγε ο Κασάπης για το 0-2. Στην επανάληψη ο Άρης Ακροποτάμου ήταν αυτός που έχασε ευκαιρίες με Διαμαντή, ,Καραμανλή, Πολίσι, Μαλλουτά Κλέβις, Μούτσα, Λαζαρίδη και στο 75 είχε δοκάρι με τον Διαμαντή. Αντ΄ αυτού στο 65 από μπαλιά του Ζαντίρα ο Βατσιόλης ανέβασε τον δείκτη στο 0-3.

Συνθέσεις

Άρης Ακροποτάμου

Γούλας, Παρασκευόπουλος Κ., Κοτίλι (60λτ Καραμανλής), Παρασκευόπουλος Π. (75 Καβουκίδης), Γραβάνης Γ. (67λτ Μαλλουτά Κλέων), Χατζηβασιλείου, Διαμαντή, Χοτζαλλάρη (46 Μαλλουτά Κλέβις), Λαζαρίδης Λ., Μούτσα, Πολίσι.

ΑΕ Πιερέων 2004

Τσίπουρας, Ιωαννίδης, Μίλτσης, Κασάπης, Παπαδής Εμ., Τερζής Π. (77 Μπαμπακτσιόγλου), Παπαδόπουλος Γ., Τσολάκης (80 Ντέντε), Χάσα (55 Μολάς), Βατσιόλης, Ζαντίρας (65 Μπρέγκου).

**Η διοίκηση της ΑΕ Πιερέων 2004 ευχαρίστησε την αντίστοιχη του ΑΟ Κάρυανης για την παραχώρηση του γηπέδου.

Οι Λύκοι-Άγιος Λουκάς: 2-3

Δύσκολο πέρασμα για τον Άγιο Λουκά, με 2-3, επί των Λύκων στο μεταξύ τους παιχνίδι για την 21η αγωνιστική της Γ΄ κατηγορίας. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ με τον Μιχαηλίδη και στο 20 έμειναν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Μιτανούδη. Στο 35 ο Θεοδοσίου απάντησε για το 1-1 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο 60 ο Άγιος Λουκάς κέρδισε πέναλτι, στην εκτέλεση πήγε ο Λικολάρι όμως απέκρουσε ο Σιδερίδης. Ο Γιαννακόπουλος έκανε, λίγα λεπτά μετά, την ολική ανατροπή για το 1-2. Στο 90 ήταν η σειρά των Λύκων να κερδίσουν πέναλτι, στην «βούλα» πήγε ο Μιχαηλίδης για το 2-2 υπό έντονες διαμαρτυρίες από την πλευρά των φιλοξενούμενων. Οι Λύκοι έμειναν με εννέα, λόγω αποβολής του Πεσκελίδη με απευθείας κόκκινη γιατί έβρισε τον αντίπαλο. Στο 95 ο Τσέλα διαμόρφωσε το τελικό 2-3.

Συνθέσεις

Οι Λύκοι

Σιδερίδης, Κλουρας, Χριστοφορίδης, Στεφάνογλου, Παπαδόπουλος Γ., Παπαδόπουλος Κ., Μαργιολίδης, Μιχαηλίδης, Πεσελίδης, Μιτανούδης, Μοσχίδης.

Άγιος Λουκάς

Αποστολίδης, Σταυρόγλου (50 Λικολάρι), Γιαντσής, Πατσιάς, Κάτσικας, Συγγιρίδης Δ., Συγγιρίδης Η., Αβραμίδης, Θεοδοσίου (63 Πρέντας), Νάνος (55 Τσέλα), Τελίδης (75 Γιαννακόπουλος).

Καβάλα 2004-Φάρος Μαριών: 3-0

Η Καβάλα 2004/ΑΕΚ Β ήταν καλύτερη του Φάρου Μαριών στο μεταξύ τους παιχνίδι για την 21η αγωνιστική της Γ΄ κατηγορίας και κατέκτησε το τρίποντο με 3-0. Στο 31 μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μήτση, κεφαλιά του Κορδήστη και 1-0. Στο 44 σουτ του Μήτση για το 2-0. Στο 80, εκτέλεση κόρνερ του Μήτση, κεφαλιά του Λιόλιου για το τελικό 3-0. Η Καβάλα 2004 ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στην 1η φάση του πρωταθλήματος και πλέον περιμένει την έναρξη των μπαράζ ανόδου της κατηγορίας.

Συνθέσεις

Καβάλα 2004

Τσαπανίδης (46 Σαρρίδης), Λιόλιος, Νικηφορίδης, Τομπούλης, Ανδρεάδης, Φωτόπουλος, Ηλιάδης (50 Κυριαζούδης), Ξυλούδης (77 Αρβανιτάκης), Μήτση, Κορδήστη, Κλειτσιώτης (70 Πετρούλης).

Φάρος Μαριών

Μαλανδρής, Θεοδωρούδης, Χατζηχρήστος, Νικολούδης, Βότσος, Φραγκίδης, Γερογιάννης (46 Τσέλα), Ανδρώνης, Αβντίου, Μπραστιανός (85 Χρυσάφης), Νικολής (85 Μαρίνος).

Ελπίδες Καβάλας-Κεραμωτή: 0-6

Ευρεία νίκη, με 0-6, πέτυχε η Κεραμωτή στο γήπεδο του Πολυστύλου κόντρα στις Ελπίδες Καβάλας για την 21η αγωνιστική της Γ΄ κατηγορίας. Το ημίχρονο έληξε με 0-2. Στο 7ο λεπτό ο Τουμπαρίδης με πέναλτι έκανε το 0-1 και ακολούθως πήρε την σκυτάλη ο Χρ. Λαζαρίδης που πέτυχε πέντε (!!!) τέρματα για το τελικό 0-6 υπέρ των πρωτοπόρων.

Συνθέσεις

Ελπίδες Καβάλας

Χρόνης, Τεκτονίδης, Ελληνίδης, Τσάλμας, Τουρέτζογλου Π., Γιαννάκος, Ηλιάδης, Μεγκίδης, Παπάζογλου, Νικολαϊδης, Ασβεστόπουλος Η. Αλλαγές: Θανάσης, Γανίτης, Οζγουρίδης, Μπουδαλάκης.

Κεραμωτή

Ψυχουδάκης (85 Μισκάκης), Κελεσίδης (75 Παξεβανίδης), Ντουμανίδης, Σκαμάγκης, Νέγκογλου, Ράπτης, Μιχταριάν (70 Βαλτόπουλος), Τουμπαρίδης, Ματσκιανίδης, Λαζαρίδης, Μαστανιάδης.

**Η διοίκηση της Κεραμωτής ευχαρίστησε την αντίστοιχη των Ελπίδων Καβάλας για την άψογη φιλοξενία.

Τα αποτελέσματα-21η αγωνιστική

Ελπίδες Καβάλας-Κεραμωτή    0-6

Καβάλα 2004-Φάρος Μαριών  3-0

Οι Λύκοι-Άγιος Λουκάς    2-3

Άρης Ακροποτάμου-ΑΕ Πιερέων 2004    0-3

Θράκη Γραβούνα-Ν.Ηρακλής Μυρτοφύτου 0-3 α.α.

Θράκη Γραβούνα    ----

**Τιμωρία -6 βαθμοί από ΘΡΑΚΗ ΓΡΑΒΟΥΝΑΣ για την περίοδο 2017-2018. Αποβάλλεται από το πρωτάθλημα.

**Τιμωρία -7 βαθμοί για ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ για την περίοδο 2017-2018.

**Τιμωρία -6 βαθμοί από ΛΥΚΟΥΣ για την περίοδο 2017-2018

**Τιμωρία -4 βαθμοί από ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΑΚΡΟΒΟΥΝΙΟΥ για την περίοδο 2017-2018

**Τιμωρία -2 βαθμοί από ΑΕ ΠΙΕΡΕΩΝ 2004 για την περίοδο 2017-2018

(****) Οι Λύκοι έχασαν στα χαρτιά το ματς με το Ν. Ηρακλή Μυρτοφύτου και τους επιβλήθηκε πρόστιμο 300 ευρώ.